Kıbrıs televizyonunda naklen yayın kavgası!..

Milliyet’in haberine göre KKTC”bile Yol T’birlikte sabahleyin kuşağında hareketli yayınlanan programın Nişane Yönetmeni Mehmet Sezgin işe geç kaldı. Programın sunucusu bu durumu eleştirince, direktör once sunucunun sesini kesti bilahare de görüntüsünü… Bunun uzerine sunucu Nazmi Bulak yayını metrukiyet etti.  Etkin yayında yaşanan bu enteresan olaydan tıpkısı saat sonra Nazmi Kaynak ekrana baştan döndü.

Yaşananlardan ekolojik ortam hiddetli olduğu gözlenen Kaynak, “Maalesef KKTC ’da idraksiz noksan Televizyonculuğun tıpkı örneği olan bu ebat akıbet kademe sıkıntı vericidir. Düşünün ki deli dolu yayında sesinizi kısacaklar ve ekrana yağız fon verecekler. Bu bana değil izleyiciye karşı yapılan aynı saygısızlıktır. Ben ve ekibim sabah programına hazırlık için seçkin dönem saat 04.00 fiktif ile yoğun benzeri tempoya girmekteyiz. Tüm hazırlıklarımızın bitmesine karşın programa kullanmak üzere tıpkı iz yönetmenini aramak izleyiciye yapılan saygısızlıktır. Seyirci hatası ile sebabı ile görüntülük önündeki kişiyi agâh.

Yönetmen uyumuş,geç mevrut, bunları bilemez. Ekran ile ilgilendiren muhatabı baştan sona ekran önünde gördüğü kişidir. Dolayısı ile bir vakitler bile analog olayların yaşanması ve bunun yönetimin dikkatine getirilmesine rağmen mütebeddil ayrımsız şeylerin olmaması ve hataların imdi yakınlık hale gelmesi sonucu bende kendimi bildirme bereketli anlatım edebileceğim, izleyicilerime derdimi anlatmaya çalıştım. Maatteessüf sesim kısılmaya çalışıldı. Bu bire bir ayıptır. Kusur bittabi temizlenir bekleyip göreceğiz. Fakat almış oluğum kararı Kanal Yönetimi ile paylaştım. bahis konusu Yönetmen olduğu sürece katiyen yayınlara çıkmayacağım”  dedi.

İşte o gerginlik…

İzlemek amacıyla haberin videosuna TIKLAYINIZ!...

Bir Cevap Yazın