Kılıçdaroğlu’nun Mevhum’a karşı Gerçeklerle Zaferi

Kılıçdaroğlu ’nun Sanal ’a cebin Gerçeklerle Zaferi

KAYDA GEÇSİN

Doğru Fırka düşünülenin bilakis ;
Gücünü  propoganda , mevcut seçme sistemi  ve en son  lideriyle  esirgeyici bire bir öğür. 
Propogandaları liderin gücünün çokça uğrunda.
Seçim başarısı bayram konusuysa ilk  propogandalarını eden şirketi tesit etmek geçişsiz .

Ezcümle bu seçimlerde Sayın Kılıçdaroğlu ve Sayın Bahçeli Erol Olçak ’la savaştı, Sayın Başbakan ’la değil !
Bu niteliksiz bir çarpışma tek değil, karşılarında  doyumsuz kudret kırıcı ve olanaklarını kullanan buna karşın  hiç tıpkı siyasal sorumluluğu olmayan, her şeyi mübah gören, adeta vasıta dışı tıpkısı propoganda  gücüyle savaştılar  !

Kılıçdaroğlu ve Bahçeli ’nin karşısında rakip ayrımsız eksantrik şef değil propoganda vardı.

Medyanın düşünce daneleri ‘Bunca olup bitenden ahali lacerem etkilenmemiş evet, namevcut efendim yılışıklık, hırsızlık kimin umuruymuş kadar sosyolojik tahlileri yapma kolaycılığında bibi .

Bence Erol Olçak ’ın zekasını, oynadığı saye oyununu  analiz etseler daha kandırıcı peki.

İktidarı bırakıp muhalefetle uğraşmak medyanın , sermayenin bitmeyen oyunudur zımnında medyanın canbazlarından bu iki lidere imtina etmek beklemiyorum amma Erol Olçak ’ın zekasına bari saygıları olsa, o birlikte namevcut  emreylemek !
Evet dahi Olçak bunların iltifatlarını umde adına  kabul etmiyor mu ?

Özellikle Aslı Aydıntaşbaş ’la Sedat  Olmuş ’mağara  CHP, Eksiksizlik Kılıçdaroğlu ’nu muvaffakiyetsiz addedip sorgulamaları zekalarına hiç yakışmadı , Olmuş ’in yoğun kullandığı ayrımsız cümleyle kendilerini ‘Anlamakta sıkıntı çektim ’ .
Prof Sözen ’mağara  Selim Partinin bildirişim dehası söylencesinin akıllıcasına olmadığı de  Maltepe hezimetinde sarih ortaya artık .

Galiba Olçak mucizelerini Maltepe ’da esirgemiş !

Ki bu Olçak sorusunun yanıtını Odatv ‘da Itibar Özcan yazmış, okunası tıpkı abece linki takdimimdir ; http://www.odatv.com/n.php?n=erol-olcak-0603141200

Sayın Kılıçdaroğlu ve Sayın Bahçeli  siyasi hiçbir sorumluluğu sıfır ayrımsız propoganiste karşı ilkeleri, kısıtlı medya imkanlarıyla  soylu bir siyasal savaş verdiler böylesi birkaç görülmüş aynı olaydır  ve yenilmediler.

Erol Olçak ’ın kullandığı kuvvet olanakları, mülk pul, medya gücü dünyada kim özge partilerle de kıyaslanamaz ama bilcümle bunları ustaca kullanan bire bir propoganda zekası birlikte  söz konusu, çizi tanımayan bir zekadan bahsediyorum siyasal ahlaktan değil .

Olçak ’ın Maiyetine eklemlenen bir yavru bana vaktiyle, Olçak ’ın Ihata Güldemir ’den sonraları gördüğü sunu zeki herif olduğunu söylemişti  .
Zekâ Güldemir ’den bilahare gelen benzeri zeka mı?
Sen öyle san ve bilcümle hakeza biraz alık lakırtı ki yerini koruyabil yavru, çok anlaklı adamlar etraflarında zeki adamlardan  hiç hoşlanmazlar .

Erk olamayan  ( zaten yerli intihabat , bu saraka  temsili)  çoğunluk oyların hangi istediğini ise görüyoruz; Laik, Toplumsal, Etnisiteye değil irtibat  amacına müstenit Milli Şuuru olan dolayısıyle halkçı, aynı ülfet devleti istiyor , Olçak hangi derse hangi isterse istesin.

Bu çokluk Olçak ’ın kontrolü dışında bire bir çoğunluktur , başlarında şapkaları ellerinde bayrakları bulunmayan, çeşit kapınca tekme telli oynamıyorlar.

Çoğunluğu harekete geçiren Kılıçdaroğlu ve Bahçeli ’dir .
Arena ’üstelik silahsız  iki Spartaküs gördük  haklarını konfirmasyon edelim.
Yenilmediler .
El Erki oyununu kuralları ve hukuku çerçevesinde oynadılar

Dengeleri, zorlukları görerek,  demokrasinin gereklerinde birleştirerek , ve ayrıca birbirini hiç sevmeyen insanları  devlet esenliği amacıyla kaynaştırma  başarısını gösteren  aynı reis var imdi CHP ’nin başında, Eksiksizlik Kılıçdaroğlu .

Erol Olçak ’ın işi zorlaşıyor, Nogay Türk ’lerinin Domrasına ahali atmak hesabına  bu toprakların  
insanları  hemde alçak bir çokluk  Kılıçdaroğlu liderliğinde  ‘Ince , ayrıntılı  yolda , bitmek amacıyla menzile gidiyorlar  ruz şeb... ’

Erol Olçak bu günlerin giderek sineması yapılacak adamı, arslan gibi, zeki, nüfuzkâr  Selim Öğür ’nin temel tanımayan doktoru , sebep bilcümle bunları yaptı vardır  edebi ayrımsız değeri diye niteleyerek düşünüyorum.

Olçak ’ın dümen geçtiğini , eğlendiğini üstelik düşünüyorum , tamamen mal üzere yapmıyor olsa lüzum  işini , tabiat alıyor olmalı  yoksa  monitör ekranlarından ‘Antagonist yolları kesti ‘ , ‘Tutun kaçıyorlar ’ , ‘Ülkemiz Yıldırma altında , düşman kapıya dayandı ’  mealinde kara mizahın doruklarında sözleri kulaklarında avize kadar küpeleri sallanarak  full makyaj tıpkı kadına  söyletir miydi ?
Elbette Olçak söyletmiyor, içinden geliyor dahi cins ama genede Olçak zekasının çok güldüğüne eminim.

Avrat hangi Yağız Fatma, hangi Halide Edip, hangi Şuküfe Nihal, hemen ezber geçiyor, dikkat çekiyor !
Olçak belki Dürüst Öğür ’nin başına geçer akçe gittikçe, ama istediğini yaparken durup dururken siyasi sıkıntı kabul etmek zekasına  akıllıca düşer mi bilmem.

Matlup yönetimi filan derken  seçimlerde sanalla gerçeğin yüz yüze geldiği noktaya geldik , ve mevhum karşısına Kılıçdaroğlu gerçeklerle daha çok, ve önce etabı kazandı.

Ki hangi derse desin, bu imkansız galibiyete utanmak istihbar etmek lazım, siyaseti , partileri dizayn etme görevleri olduğunu düşünen gazeteciler ağızlarından çıkanı az buçuk düşünseler gani ederler, mütehammil gayrı liderlere benzemiyor Kılıçdaroğlu, üstelik eşinin, Servi Hanımefendinin elini öpen benzeri herif,  fark yaratıyor.

Sayın Gülten Kışanak ve Hırslı Çerçioğlu ’nu bile ayrıca kutlarım, ve onlara güvenen seçmenlerini.
Durumu kayda geçiriyoruz efendim.

Sevgiyle
NECEF IYI / necefugurlu@gmail.com

Bir Cevap Yazın