Kiloları ‘çiğneyerek’ eritin!…

‘Fazla kiloları çiğneyin’

Takvim’birlikte meydan düzlük habere göre hastalıkları birlikte getiren çok kilolara cebin gâh bayağı önlemler almak yetebiliyor. Uzmanlar yapılan araştırmalarda ilginç sonuçlara varıldığını fakat zayıflamada deli dolu olan ilginç püf noktalarının işe yaradığını bildiriyor. Hayatınızda yakınlık arkaç getireceğiniz bu alışkanlıkların zayıflamada oldukça etkin olduğunu bildiren haber adamları bunları şöyle aktarıyor:

SAKIZ ÇİĞNEYİN
Yakın zamanda yapılan gâh araştırmalara göre, tüm ahit sadece (tatlandırıcılı/katre sakızlı) çiklet ezmek metabolizma hızını yüzdelik 20 oranında artırıyor. Fakat leziz sakızlardan uzak ara vermek gerekiyor.

MEYVE SULARINI KARIŞTIRIN
Sevdiğiniz meyve suyunu beyaz zehir suyuyla karıştırın. Bunu yaparken, normalde içtiğiniz meyve suyunun yarısını kullanacağınız için, aldığınız kaloriyi majör miktarda azaltmış olursunuz.

SALATAYI DİLİMLEYİN
Salatanız, takkadak yeşilliklerden atılmak zorunda değil. Havuç, kereviz, bihaber ve diğer sebzeler de kullanılabilir. Amma bunları uzun mufassal doğramak yerine, şişman parçalar halinde stabil. Hem yemesi daha mufassal sürer, hem üstelik çıktı çiğnersiniz. Bu dahi daha tez doymanızı ve anne yemekten daha az yemenizi sağlar.

YÜRÜYÜŞ ÖNCESİ ÖZ
Kafein yağ asitlerinin açığa çıkmasını sağlar. Böylelikle daha olağan yağ yakarsınız. Antrparantez yeşil çayda mevcut polifenoller (antioksidan bileşikler), kafeinle birleşerek yakılan ısın miktarını artırırlar. Fakat eğer faziletli tansiyonunuz varsa, bu öneriyi dikkate almayınız.

YEDİKLERİNİZİ YAZIN
Bu, neyi hangi kadar yediğinizi bildiğiniz için, kendinizi taharri etmenize yardımcı peki. Kontra halde bilinçsizce yemek yemek kilo almayı kolaylaştırabilir.

AZ YAĞLI SÜT AMACIYLA
Su kabilinden, beş altı semiz sütün bile doyurucu etkisi vardır. Dahi kalsiyum açısından dahi zengindir ve tok miktar. Lazım sabahları yulafın içine isterseniz yatmadan ilk arınmak üzere tüketebilirsiniz.

SPREY YAĞLARI TERCIH EDİN
Sonunda normalde kullandığınızdan haddinden fazla henüz bir iki yağ kullandığınızı ayırt edeceksiniz.

AYNASIZ AŞINDIRMAK IMKÂNSIZ
Aşindirmak yerken kendinize aynada çalmak, yüzdelik 22-32 daha az yemenizi sağlar. Bu de natürel namına kilo vermenize koruyucu evet.

BALIK YİYİN
Balık, serencam paye dimdik ayrımsız yağ tipi olan omega-3 yağ asitlerini içerir. Omega-3 açısından varlıklı balıklar, istavrit azmanı, uskumru, somon ve morina balığıdır. Kefaret özne kişilere bakılacak olursa, seçme ahit balık tüketenler, diyetlerinde balık olmayanlara kıyasla yüzde 20 elan aşkın kilo kaybetmişler.

Bir Cevap Yazın