Kilolarla soğuk harp!..

Takvim’birlikte düzlük düzlük habere bakarak hastalıkların kapısını aralayan fazla kilolardan it canlı antrenman ve rejim sürecine girmeden boşanmak gibi. Uzmanlar, obezite ve zayıflama ile ilgili bugüne dek duyulmamış ilginç araştırmaların bu noktada devreye girdiğini belirterek, 8 oylumlu çalışmayı ve zayıflamadaki etkisini anlatıyor…

1- GRIP AŞISI YAPTIRIN: Pennington Biyomedikal Araştırma Merkezi’nden uzmanlar KIŞI-36 isimli aynı kol virüsünün ayrımsız zamanda obezite riskini artırdığını buldu. Bu virüsü taşıyan kişilerin vücudundaki yağ hücrelerinin sayısı ve hücrelerin içindeki yağ miktarı artıyor. Önlemenin tek yolu ise aşı.

2- RUHSAL GERILIM TATLI YEDİRİYOR: Yale Üniversitesi uzmanlarının yaptığı tıpkı araştırmada stresin beynin dürü isteyen kısmını harekete geçirdiği, bu nedenle herhangi bir zaman stres altında hayatiyetli kişilerin daha fazla yiyintili besinler yediği görüldü.

3- SICAK EVLER ŞİŞMANLATIYOR: İtalya’da yapılan tıpkı araştırmada 1500 yetişkinden evi yer sıcak olan üçte birinin obezite riskinin, 6 yıl içre 2 intaç arttığı görüldü. 18 derecenin altında kahverengi yağlar kendini yakarak ısı üretmeye başlar. Soğuk havaya çıkılmadığında yağlar yağ yakma kapasitelerini kaybediyor.

4- PROTEİN DİYETİ YERYÜZÜ ETKİLİSİ: Araştırmalarda diyetinin yüzdelik 10’u protein olan kişilerin yüzdelik 15’i protein olanlardan yüzdelik 12 elan çok ısın aldığı görüldü. Yumurta, cilt, benzen, yoğurt tüketimi bu noktada önem kazanıyor.

5- PAKETLERE ÖZEN: Yenilenin elbet tıpkı pakette geldiği da önemlidir. Plastik paketler, özellikle besili yiyeceklere fitalat adlı zararlı kimyasalı ve kilogram aldıran, hormonal düzeni bozan kimyasalları geçiriyor.

6- IŞIKLARI KAPATIN: 8 hafta süren ayrımsız araştırma sonucunda, gece sentetik ışığa maruz kalanların normal gaflet uykusu düzeninde yaşayanlardan yüzde 10 daha kilolu oldukları görüldü. Bileşimli çerağ vücudun çöz saatini bozarak kilogram alınmasına hastalık oluyor.

7- ŞEHİRDE YÜRÜMEYİN: Şehirde çapmak namına doğada yürüyün. aksi hâlde size faydadan çok zararı dokunabilir. Iz gelgel beyin bölgesinde yağ birikmesine neden olabilir.

8- UYKUDAN FEDAKARLIK ETMEYİN: Gecede 7.2 saat uyuyanların gövde ağırlığı ve ölçüleri 6.3 saat uyuyanlara göre haddinden fazla daha sağlıklı oluyor.

Bir Cevap Yazın