Kırışıklıklar buharlaşıyor!

Akşam’dan Çiğdem Işık Özkan’ın yazısı…

Tam dünyada ‘ ’Soft Surgey ’ ’ olarak maruf Plexer; herhangi bir özdek ayrımsız yana neşterli operasyonlardan çekinen ve göz çevresindeki kırışıklıklardan boşanmak isteyenleri kıvançlı edeceğe benziyor. Plastik Ameliyat Uzmanı Prof. Dr. Giorgio Fippi ’nin geliştirdiği bu cümle; lazerler ve IPL mekanizmasından ayrımlı bir yük mekanizmasıyla, rapor yerindeyse havayla çalışıyor!

Alet; uygulanacak ten yüzeyindeki elektriksel aktiviteyle ortamdaki havayı (yani iyonize gazları) plazma enerjisine dönüştürüyor. Bu enerji cildin düğümlü dış yüzeyini buharlaştırıyor ve yeni doku yapı süreci başlamış oluyor.

Maddenin 4. tehi namına tanım edilen plazma enerjisi Plexer; sorun odaklı çalışıyor, ciltte karışık toprak dışındaki kıl kökleri, kılcal soy, yağ ve sinir dokularını etkilemiyor. Kötü ve kirli bırakmıyor. 8 senedir Avrupa ’de olan bu sistemi sadece İtalya ’de 1300 hekim kullanıyor.

Plazma enerjisi Plexer; ayn kapağı estetiği, ayn çevresi gençleştirme, “Ksantelazma ’ ’ denen ayn kapaklarındaki kabarık soluk lekelerin giderilmesi, etkin aknelerin ve akne skarlarının tedavisine destek, ego ve siğillerin namevcut edilmesi, yara ve kaza izlerinin, lekelerin giderilmesi, munsap üstü kırışıkların giderilmesi amaçlı kullanıyor.

Plexer ’ın adlı kullanıcıları arasındaysa Yunan Müşabih Chrysanthi Dafla, Makarnacı kökenli aktör ve şarkıcı Carla Bruni, Makarnacı aktör Violante Placido, Fransız oyuncu Marion Cotillard, Portekizli adlı futbolcu Luis Figo üzere isimler kayran alıyor.Plexr; bilgisizlik aşısı (lalüebkem Cümle), Bioexpander ve Regenyal ’i bizlere tanıştıran Naturamed güvencesiyle Türkiye ’ye geldi.

SIK SORULAN SORULAR?

Plexer ile ilgilendiren iptila edilen soruları Dermatoloji Uzmanı Dr. Bahir Koral yanıtladı:

1 Plexer uygulaması şüphesiz yapılır?
Uygulama yapılacak nahiye antiseptik sıvıyla temizlenir.
Dernekevi anestezik krem sürülür, 20 dk. beklenir ve muamele uygulanır.

2 Aplikasyon hangi kadar sürer?
Otama edilecek bölgenin boyutuna göre dernekevi duyum yitimi sonrası 5 ila 30 dakika sürer.

3 Balkı-ızdırap var mı?
Uygulama sırasında ağrı-acı hissi oluşmuyor. Aplikasyon sonrasında ise çokça hafif benzeri ızdırap hissi olabilmekte. Fakat bu his kesinlikle rahatsız edici boyutta değildir ve 1 ila 2 çevrim ortamında tamamen geçmekte.

4 Aplikasyon sonrası hangi yapmalı?
Aplikasyon sonrası alelhusus açıkta kalan bölgelere içerisinde güneş esirgeme faktörü de olan nakit bire bir aklık veya BB krem kadar halinde sürülmeli. Değme yıkama sonrası muamele tekrarlanmalı.

5 Iyileşme bittabi oluyor?
Uygulama bölgesini sıra esirgeme faktörlü likit muntazam ile hem UV ’den koruyor, hem de tasfiye sırasında bölgede olabilecek uzun kabukları ortadan kalkmasına yardım ediyor.
5 ila 7 günde tamamen iyileşiyor.

6 Avantajları nelerdir?
Aplikasyon kıytırık ve bodur mütemadi, neştersiz…
Pansuman gerektirmiyor
Günce yaşantıya bariyer olmuyor.

7 Fiyatı?
Fiyatlandırma, tedavi edilecek bölgenin ululuk veya genişliğine bakarak değişmekte. Cerrahi birçok işleme göre ise çok henüz makul.

PLEXER APLIKASYON BÖLGELERİ:
Eğin ayn kapağı kırışıklığı tedavisi,
Ayn çevresi kırışıklıkları tedavisi,
Alık ayaklarının tedavisi,
Kenar üstü çizgileri tedavisi,
Yüz kırışıklıklarının tedavisi,
Akne tedavisi,
Akne skar tedavisi,
Ciltten çıkkın lezyonlar,
Tarih lekesi tedavisi,
Yetersizlik lekesi tedavisi,
Ego tedavisi,
Tavukgötü tedavisi,
Keder veya faaliyetler kesi izi tedavisi,
Yağ birikimi tedavisi,
Zayıflık lekeleri tedavisi,
Mevlit lekesi tedavisi, ağız üstü lekesi tedavisi,
Açık Giyimli bölgesi lekeleri tedavisi,
Seçkin renkteki dövmenin çıkarılması,
Hatır çatlakları.

Bir Cevap Yazın