Kışa bedeniyle ve ruhen hazır olun!

Sözcü’birlikte saha düz habere göre kış mevsiminde de formda şekil, bayındır başlamak gerekir. Uzmanlar şita mevsiminde henüz gür görünmeniz ve daha ongun hissetmeniz amacıyla şu önerilerde bulunuyor.

Mevsim şita  olunca soğuyan havaların can kuşu halinize damarlı etkileri, dış görünüşünüze birlikte yansıyabilir. On Paralık bir molekül yapmama isteği, rutin bakımınızı de yapmanıza engel kabil. Hem gövde sağlığınıza ilgi ederek hem dahi aut görünüşünüze ilgi göstererek kış mevsiminin inatçı etkilerini hafifletmek mümkün.

Kış boyunca formda sıklet
Havalar soğuyunca tıpkı çoğumuz akarsu tüketimini azaltıyoruz. Su tüketmemek üzere tek tıpkısı kulp üretmemeli ve çağ ortamında iki litre akarsu tüketmeliyiz. Vücudunuza uygun olan aynı diyet seçimi yapmalı ve hangi yediğinize ilgi etmelisiniz. Rejim programını dosdoğru benzeri şekilde uygulayabilmenin arz bol yolu da bir diyetisyenden müzaheret almaktır. Yapacağınız rejim ile beraber uygulayacağınız antrenman programı şita boyunca formda kalmanızı sağlayacak ve yaza girmeden önceki kilolarınız üstüne endişelenmenizi önleyecektir.

Cilt bakımınızı ihmal etmeyin
Sabahleyin kalktığınızda yüzünüzü üstelik yıkamaya üşendiğiniz anlar kabil. Bu anları azaltmanın, silkelenip kendinize gelmenin vakti geldi. Tek ihtiyacınız az buçuk iştiyak biraz bile erke. Sonrası seçtiğiniz deri hizmet ürünlerinin işi. Vücudunuzu nemlendirerek cildinizin kurumasına cebin tılsım almalı ve cildinize uygun hizmet ürünlerini seçmelisiniz.

Ev süresince battaniye ile dolaşmayın
Gelişigüzel eş üşümekten nefret porte. Özellikle hafta sonunu evde geçiriyorsanız battaniye çoğu ahit günce tıpkısı giysi seçimi benzer. Battaniye ile dolaşmak yerine esasen sizi sıcak tutabilecek kıyafetlerinizi deneyin. Zaman Zaman dışarıda giyinmeye atılganlık edemediğiniz kıyafetleri üstelik evde tespit etmek sizi bahtiyar edebilir.

Saç bakımına önem verin
Şita soğuklarında pestil olmamak amacıyla henüz az yıkadığımız saçlarımız devir zarfında bizi bahtsız edebilir. Bakımsız tıpkısı saçla dolaşmamalı ve saçlarımızı erkin bırakmaktan korkmamalıyız. Rutin tıpkı hizmet sürekli saçlarınızın iyice ve bakımlı görünmesi amacıyla ehliyetli olacaktır.

Temiz havada gücük yürüyüşler yapın
Havalar soğusa birlikte sınırlanmış ortamlardaki oksijenin azalacağını ve dışarı çıkıp hava almanız gerektiğini unutmayın. Günde aynı el hariç çıkıp gücük yürüyüşler yapın. Bunun üzere hafta içi mesafelik bulamıyorsanız da hafta sonu yürüyüşü için özel beş altı ayırın. Reviş dışında havalar uygun oldukça ihtimal benzeri velespit gezisi dahi yapabilirsiniz.

El ve ayaklarınıza ayrı bir ilgi gösterin
Vücudunuza bakım yaparken umum ve ayaklarınıza daha çok özen göstermelisiniz. Dönüş zarfında bire bir çok inatçı etkiye maruz küsurat ve soğuklardan kuruyan, çatlayan ellerinizi nemlendirmeli ve manikürünüzü ihmal etmemelisiniz. Hele kışın giyilen mecbur ayakkabılar yardımıyla başkaları kadar görünür sıfır ayaklarınız bile bakımlı olmalı. Ayaklarınızın yumuşaklığı ve tırnaklarınızın kalıplı kıyafetli olması üzere ahit ortamında hava almayan ayaklarınıza aktarılma sonunda bakım yapmalısınız.

Solgun benzeri yüzle dolaşmayın
Kışın rehaveti yaptığınız makyaja birlikte yansımasın. Elvan sadece yaza ilişkin değil, kışın bile renkleri oldukça kullanmalısınız. Özellikle üstelik göz makyajınıza dikkat göstermelisiniz. Meydanda tonlarda benzeri düzgün eksiltmek kışa akıllıca tür amma süreceğiniz mülevven benzeri göz kalemi ya birlikte yerey tonlarında ayrımsız ruj bilcümle çehrenizi değiştirecektir.

Bir Cevap Yazın