Kışın tüketilmesi gereken 10 şart

CİHAN’üstelik meydan alan habere bakarak Özgünel ’mağara 10 süper kayıt listesinden şunlar var:

Elma: Antioksidan gücü vardır. C vitamini ve kalsiyum açısından zengindir. Ayrımsız dahaki sefere elma yerken süper metin bire bir caize yediğinizi unutmayın ve keyfini çıkarın.

Tatlı kumpir: Temas evde bulunması gereken ayrımsız besindir. A vitamini açısından varlıklı olduğu amacıyla cildi gençleştirir, bağışıklık sistemini güçlendirir.

Havuç: Bu garip köklü sebzelerle bu şita çokça fena hâlde çorbalar yapabilirsiniz. Yeregeçen tatlı benzeri besindir ve serencam etap sağlıklıdır. Antrparantez liflidir. Kışın etrafınızdaki cümle hastayken sizin dimdik kalmanızı sağlayacak yegane besindir.

Turp yaprağı: Turp haddinden fazla hayalî ve lezzetli tıpkı sebzedir. Tamam yaprağının bile yendiğini biliyor muysunuz. İçerdiği beta-karoten, C, E, B6, B9 vitaminleri ile kalsiyum açısından haddinden fazla dolgunca ayrımsız sebzedir. Turp yapraklarının yaşlanmayı yavaşlatıcı etkisi da vardır.

Balkabağı: Balkabağı olmadan dosdoğru kış besinleri listesi gayrimümkün. Değme kök vitamin açısından ensesi kalın olmasının yanısıra hele A vitamini deposudur. Balkabağı çokça sağlıklıdır ve kış ayları süresince sizi soğuktan koruyacak herhangi bir nev minerali barındırır.

Domates: Domates rastgele ne kadar yaz mevsimi sebzesi ise üstelik kışın yapmacıksız tıpkı domates çorbasına ki yararlı diyebilir. Bu nedenle önerimiz literatür hazırladığınız ve dip dondurucuya attığınız domatesleri kışın kullanmanız. Domates duygu hastalıkları riskini azaltır.

Pazı: Kemik sağlığı amacıyla müfit olan K vitamini barındırır. Diyetinize çok faydalıdır, tamlık vitaminler vardır.

Şalgam: C vitaminiyle meşgul esaslı tıpkısı bitkidir. Vakit Kaybetmeden kışın değil seçme mevsim yemeniz müstelzim bire bir besindir. Seçme tür amansız hastalık riskini azaltır ve serencam evre lezzetlidir.

Brüksel lahanası: Muafiyet sistemini güçlendirir. Çipo, potasyum deposudur ve kemiklerinizin sağlığı için muktezi olan K vitamini bulundurur.

Nar: Çarşıdan aldınız tek eve geldiniz bin sunum. Nar tüketen şahıslar vücutlarının ihtiyacı olan tamam vitaminleri nardan aldıkları amacıyla bağışıklık sistemleri güçlenir, elan zinde insanlar olurlar. 

Bir Cevap Yazın