Kişmiri vicdanlı Ulvi Zeybek!

Biçim D ’nin reyting rekorları kıyamet dizisi “Anca Bir Mazbut Antlaşma kim” gene soluk soluğa bire bir bölümü geride bıraktı. Ulvi Zeybek, eşi Cemile ’yi azılı ayrımsız ikilemde bıraktı: Evet Osman, ya Mete…

Mete ve Mualla Efe, evlerini yutan alevlerin arasından canlarını kurtardılar amma görünüşe göre onları çokça elan baskı eyyam bekliyor…

Gene izlenme rekorları kıran bölümde evi yakıcı Mete, babası kendisinden şikayetçi olunca, bileğine kelepçeli benzen bidonuyla gelişigüzel peşindeki polislerden andırmak zorunda kaldı.

Evvel sokakta ateş parçası evsizlerle karşılayan Mete, onların saldırısına uğradı ve ayakkabılarını çaldırdı.

Geçirdiği şokun etkisiyle yarı şuursuz halde tabanvay enstrüman öğretmeni İnci Bayan ’ın evine gitti.

Sözlüsüyle gelişigüzel sinemadan dönen İnci Öğretmen, Mete ’yi o halde karşısında görünce ne yapacağını şaşırdı.

Mete ’yi evine alıp önce bileğindeki benzen bidonundan kurtardı. Fakat, İnci Öğretmen ’ya sürpriz fethetmek için evine revan sözlüsü, yaptıkları gazetelere bilgelik olan ve polisin peşine düştüğü Mete ’yi orada görünce deliye döndü. Mete ’yi polise ihbar edeceğini söyleyerek karakola gitti.

bu arada evleri gözlerinin önünde yanıp eksiksiz olan Cemile ve çocukları ilk komşularına sığındı sonradan üstelik çareyi inşaat halindeki eskimemiş evlerine taşınmakta buldu.

Yangından kurtarabildikleri eşyaları eskimemiş evlerine taşıyan aileyi orada bile zorluklar bekliyordu.

Kapısı, penceresi dahi sıfır evle ne yapacaklarını bilemeyen ailenin yardımına Berrin ’mağara kova olduğu Ahmet ile devrimci arkadaşları ve mahalle halkı koştu.

Familya evi yaşanır ayla getirmeye çalışırken, İnci Sarıklı üstelik Mete ile alay malay onlara katıldı. Amma Cemile, Berrin, Aylin, Osman ve babaannelerinin sevinci, Mete ’nin peşine sakıt polislerin gelmesiyle sakim kaldı.

Mete ’nin evde olduğunu bilen ve hakkındaki şikayet amacıyla karakola alaşağı etmek isteyen polislere Ahmet ve ihtilalci arkadaşları direnç gösterdi.

Gecenin karanlığında baran altında yaşanan bu kargaşaya bölümün sonuç dakikalarında Mehabetli Kabadayı birlikte karışma oldu.

Onun gelişi Cemile amacıyla bakir bire bir gerilim olur. Zira Cemile elan önceki Ulvi Kahptan ’ın Caroline ile maldığoı etele gidip MEte hakkındaki şikaetini kafasız almasını istemiş ancak ondan red cevabı almıştır ve ir bile hayatını kararten eskimemiş kararını. Ulvi Kaphtan yanan evi onarım ettirmek amacıyla haddinden fazla para harcaması gerektiğini söyleyerek Cemile ’nin kalbine bıçak gibi saplanan haberi vermiytir: “Bu yüzden sana aynı müddet geçimlik ödeyemeyeceğim!”

Aha bu lezzetsiz konuşmanın ardından Mualla Kalptan ’ın gelişi bu lezzetsiz geceyi elan üstelik içinden çıkılmaz tıpkısı ayla getirir.

Cemile ile bahsetmek isteyen Ali Kaptan Mete hakkındaki şikayetini kavrayışsız alacağını söyledi. Ancak karısını korkunç aynı ikilemde bırakan tıpkı şartı vardır. “Mete hakkındaki şikayetimi anlayışsız alacağım amma Osman ’ı bana vereceksin. Osman bundan böyle benim evimde benimle alay malay yaşayacak!”

“Öyle Tıpkı Beğenilen Zaman kim”yi nefes nefese izleyen paradigma tutkunları deminden gelecek hafta Cemile ’nin hangi değişmeyen vereceğini merakla bekliyor.

Aha o sahneler…

Izlemek için haberin videosuna TIKLAYINIZ!…

Bir Cevap Yazın