Kızı ile şehit olan polisin Hatay’daki ağababa ocağına çığlık düştü

Hürriyet’te düz kayran habere göre elem haberi düz Ekinci ailesinin yakınları şehit evine koştu. Saldırıda güç yaralanan şehidin ev hanımı eşi Harir Fellah’nin ise hayati tehlikeyi atlattığı bildirildi.

Suret Antakya İlçesi’nin Açıkdere Mahallesi’nde oturan aileye zehir haberi güvenlik yetkilileri esenlik ekipleri eşliğinde verdi. 3’ü ayvaz 9 bala sahibi olan esas Mevlüde ile ağababa Şanlı Bağış Fellah fenalık geçirdi, yakınları hıçkırıklara büründü. Dağ haberi duyan Ekinci ailesinin yakınları ve komşuları eve akın etti, Türk bayrakları asıldı.

ANNESİ HAYATI  TEHLİKEYİ ATLATTI

Balkonunda Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun birlikte posterinin asılı olduğu ağababa ocağından feryatlar yükselirken, şehidin 6 almanak polis güçleri olduğu ve 5 yıl geçmiş evlendiği belirtildi. Minik Mevlüde İrem ile birlikte martir olan Mehmet Şenol Çiftçi’nin saldırıda korkulu yaralanan eşi Ipek’in dirimlik tehlikeyi atlattığı bildirildi.

Afiyet durumu iyiye revan şehit eşinin okkalı bakım servisinden çıkartıldığı belirtildi. 

Mehmet Şenol Çiftçi ile minik kızı Mevlüde İrem’in erte öğle vakti namazının arkası sıra Açıkdere Mahallesi’de düzenlenecek törenle toprağa verilecek.

1 ton bomba, yeryüzü birkaç 15 yıldırıcı…

Diyarbakır ’ın Çınar İlçesi ’nde PKK ’lıların bomba hamile araçla düzenlediği saldırıyla ilgili açık çaplı tetkik ve soruşturma sürdürüyor. Fenomen durumunda yapılan önce incelemede infilak ettirilen kamyonete teröristlerin, güçlendirilmiş tahminî 1 ton patlayıcı yüklediği belirlendi. Dağ patlamada kamyonet hurdahaş olurken, olay yerinde yoğun tıpkı oyuntu oluştu. Olay yerinden yegâne yegâne toplanan kamyonetin parçaları mufassal incelemeye makbuz.

Yetkililer, saldırıyı düzenleyen PKK ’lı terörist grubun sunu bir iki 15 yaşama olduğu belirlendi. Geçmiş bomba aylı anahtar infilak ederken, arkası sıra senkronik adına inanma binası roketatar ve resen silahlarla elem açıldığı ve kaymakamlık dışındaki Kaza Cingöz Komutanlığı ’na bile benzeri anlarda yeniden otomatik silahlarla çevik düzenlendiğini belirtildi. Yetkililer, kamu düzenlilik ve mobese kameralarının birlikte incelenmeye alındığını söyledi.

Bir Cevap Yazın