Koç’un annesi mezarın esasen ayrılmıyor

İHA’de saha düzlük habere bakarak geçirdiği kalp krizi sonucu hayatını kaybeden Çalıştırıcı Ana Ortaklık Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Çalıştırıcı üzere geçkin Marmara Üniversitesi Tanrı Bilimi Fakültesi Tatbikat Camisinde cenaze merasimi düzenlendi. Törenin peşi sıra dedesi Vehbi Antrenör ’un mezarının bulunduğu ev kabristanlığına defnedilen Çalıştırıcı ’un mezarı ziyaretçi akınına uğradı. Sabah saatlerinden itibaren Antrenör ’un golf kulübünden ve binicilik federasyonundan arkadaşları ile çok sayıda seveni ziyarete geldi.

ANNESİ VE HALASI MEZARI BAŞINDA

Antrenör ’un annesi Mahmur Çiçeği Simavi ve halası Ahilik Arsel bile mezarını ziyarete geldi.

“YARIŞA GİDERKEN BENİ ‘AKBABA ’ DIYEREK ÇAĞIRIRDI”

Binicilik kulübünden arkadaşı Türkiye Binicilik Federasyonu sakat Başkanı Bronz Çapa, Belletici ’un golf arkadaşı Cavit Özyardımcı ile kabristana geldi. Çalıştırıcı ’un mezarı başında dua fail Çapa ve Özyardımcı kabristan çıkışında gazetecilere açıklama yaptı. Çapa, değerli arkadaşı Mustafayı kaybettiğini belirterek “Ince yıllar beraber ağababa binmiştik. Almanya ’dan Balkanlar ’dahi, İstanbul ’üstelik, Ankara ve İzmir ’bile bire bir çokça yarışmaya katıldık. Yersiz gitmesi bizi dikçe üzdü. Allah ailesine sabır versin. Yaşım ona göre şişman olduğu amacıyla yarışlara girerken beni ‘Kerkes ’ diye çağırırdı. Çocukluğundan beri beraberdik, onun üzere çok üzgünüm” dedi.

“MÜTEVAZIYDI”

Mustafa Çalıştırıcı ’un İstanbul Beygir Spor Kulübü ve Golf Kulübünden arkadaşı olan Cavit Özyardımcı ise, 30 almanak bir arkadaşlığı olduğunu belirterek şunları söyledi:
“On Paralık birbirimizi kaybetmedik, herhangi bir antlaşma üzere birbirimizle irtibatı kesmedik. Çokça ferah tıpkı insandı. Çok üstelik anılarımız var anlatmakla bitmez. Allah mekanını behişt etsin. Mütevazilikte yerey gibiydi. Bu kadar mütevazi ayrımsız eş henüz olamazdı. Tanrı ’ın takdiri, yağmur eylesin”

Bir Cevap Yazın