Konya’da dev DAEŞ operasyonu!..

Milliyet’te meydan düz habere göre Konya ’birlikte terör örgütü IŞİD ’e uzuv oldukları ve eleman kazandırdıkları öne sürülen 10 ibret gözaltına makbuz. Konya Itimat Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube ekipleri yıldırı örgütü IŞİD ’e katılarak Suriye ’deki patırtı bölgelerinde savaşıp izinle ülkeye yeniden giriş eden örgüt üyelerini takibe aldı. Ustalık ve fiziksel strateji peşi sıra operasyonu başlatan polis güçleri, bu sabahın geçmiş ışıkları ile birlikte şehir merkezindeki 15 adrese eş zamanlı cerrahi müdahale düzenledi. Yapılan operasyonda Fuat Ç., Osman A., Enes Ç., Kamil D., Orhan A., Ali D., Cüneyt A., Yüksek K., Mal A. ve Mualla Mücahit O. gözaltına alındı.

‘Masum çıkayım ’

Terör örgütüne uzuv olmak ve elaman icat etmek suçundan gözaltına alınan şüphelilerin evlerinde yapılan aramalarda ise örgütsel dokümanların ele geçirildiği rapor edildi. Şüphelilerden etçi, evli ve 2 yavru babası 27 yaşındaki Fuat Ç. ’nin örgütün Suriye koluyla bağlantı kurduğu ve örgüte akmak isteyenlerin çatışma bölgelerine gitmesine koruyucu olduğu öne sürüldü. Fuat Ç. ’nin içtimai paylaşım sitesindeki sayfasında ’Cenabıhak uğrunda iştirakçi ’ yazması ilgi çekti. Sosyal paylaşım sitesine iki çocuğu ile alay malay fotoğraflarını koyan ve en son 2014 yılında paylaşımda mevcut Fuat Ç. ’nin başını marifetiyle desteklediği fotoğrafın altına ‘Ne o tosuncuk boynunu bükmüşsün ’ yazan arkadaşına, ‘Bulunmayan be abi bir husus olduğu yok az buçuk yazıksız çıkayım diye niteleyerek ’ yazdığı görüldü. Gözaltına alınan şüpheliler Konya yetişek ve Araştırma Hastanesi ’nde keyif kontrolünden geçirildikten sonradan sorgulanmak üzere Terörle Savaşım Şubesi ’ne götürüldü.

1 IŞİD ’li tutuklandı

Şanlıurfa ’dahi ise Terörle Mücadele Şubesi ekipleri, 3 aylık takibinin arkası sıra IŞİD ’e öge realizasyon ettiği ve eğitim bilimi verdiği iddiasıyla sabık salı haset çok sayıda adrese senkronik faaliyetler düzenlemiş ve 22 yaşama gözaltına almıştı. Itimat Müdürlüğü ’ndeki sorgulamalarının peşi sıra adliyeye irsal edilen şüphelilerden 11 ’i müddeiumumilik ifadelerinin ardından, 10 ’u ise adli kontrol amacıyla erkin tutuksuz yargılanmak amacıyla serbest bırakıldı. İsmi açıklanmayan ayrımsız aynasız ise, ’yıldırı örgütü üyesi oluşmak ’ suçundan tutuklanarak cezaevine konuldu.

Bir Cevap Yazın