Korkunç Çekişme yazdı.. Çocukluğum..

Evet sizin çocukluğunuz? Orada yaşadıklarınız sizin hayatınızı şüphesiz etkiledi?

Liyakatli ve faal bir öğrenci kendisine başladığım hayatımda hangi faal olmuştu da, patadak hersey değişmişti…. Cevabı çocukluğumda yaşadıklarım tür mi?..

Taksimde yaşarken heyecanla başladığım beş, beni okula götüren annem, kıraat yazmayı okula gitmeden öğrenmiş olmam ama nedenini bilmediğim cet eksikliği. Şimdi anlıyorum kim,’ baba’  koca hayatında güveni  olta edıyor ve etkiliyor. İnsanın kendisine olan güvenini.
Baba olmadığı amacıyla anneme yapışmış olmam, onun bile beni bırakmasından korkmam.!!!!

Tıpkısı çokça sanatçıya dahi baktığımızda babaları ile dava yaşadığını görüyoruz..!
Micheal Jackson ın, babasının kurdugu Jackson 5 topluluğu ile başlayan saz hayatı ona çok öz kazandırdı. Ama birşeyi eksik bıraktı. Çocukluğunu. O yüzden yaşı aşağılık çocuklarla oynamayı, mesafe geçirmeyi seviyordu. Neverland, esasen yaşayamadığı çocukluğuna ilgilendiren  duyguların büyüklüğünü gösteren ayrımsız çatı kendisine, bibi orada  duruyor amma aynı başkasına ilgili demincek…

Steve Jobs…. O üstelik çoçukluğunu yaşayamamış olanlardan. Kendisinin beslengi verildiğini öğrendiği devir yaşadığı duyguların ne olduğu bilemeyiz ama haddinden fazla derınden etkılendıgını bılıyoruz… Tabiatıyla benzeri üstelik Apple ın yönetimine getirdiği John Sculley’in kendisini şirketten atması.. Yaşadığı travmaların hangi büyüklüğünde büyük olduğunu şahsen ürünlerinden anlıyoruz…

Görelik dokunmaktır diye niteleyerek düşünülüyorsa, çocuklukta tuşe duyusu ile hissedilmemiş sevgiler aynı şekilde sonradan alınmaya çalışılacaktır. Bazı sigaraya, kimi içkiye, bazen başka birşeye dokunarak bu boşluğu doldurmaya çalışacaktır.!!

Steve Jobs ise dokunularak bağlılaşım kabul etme isteğini I Phone ve I pad’a taşıdı, I pod’dan sonraları. I harfi Steve Jobs’un kendisi esasta. Dokunma duyusu ile asıl ve babasından alamadıklarını beniz milyonlarca insanı ürünlerine dokundurarak almaya çalıştı. Dokunularak bağıntı almanın önemini ve büyüklüğünü anlamamıza koruyucu olan arz onemlı orneklerden bırı esasen..!!
Ego üstelik babamdan alamadığım sevgiyi daha bilahare izlenerek, seyredilerek, alkışlanarak almaya çalışmışım. Deminden haddinden fazla mebzul anlıyorum. Annemin bana verdiği görelik ise bibi onunla yaşamaya devam etmemi sağlıyor.

Çocuklukta yaşananlar bu açıdan çok mefret. Benzeri çok can bugün çocukluğunda yaşadıgı duygulardan kurtulmaya yahut orada yaratılan boşluklardan sıyrılmaya çalışıyor..Oysa kı farkına varmadan degısmeye calısmak işe yaramıycaktır… Ego , bunların farkına vardıktan sonraları değişmeye başladım ve değişmeye bitmeme ediyorum. Değişim tıpkısı proses ve bu devam edecek…Tabı; eskimemiş yazılarımı okumaya, siz dahi devam edecekseniz…

Beğenip paylaşacağınızı umuyorum…

DINAMIT UĞRAŞ

 

Bir Cevap Yazın