Korkunç Tekin’in dram haset

Milliyet’te meydan alan habere bakarak Türk çalgı aleti rock solisti Heyecan Tekin’in Muğla’nın Bodrum ilçesine tutkun Gündoğan mahallesindeki  Hacettepeliler Sitesi’nde eşi Hatır Tekin ile alay malay etkili ve kestirmece iki yıldır Perkinson hastalığı ile mücadele eden babası 88 yaşındaki Talat Uğurlu’in geçkin sabahleyin saatlerinde ahiret yolculuğu ettiği belirtildi.

Evli ve üç bala babası olan ve Türk Dili Profesörü Talat Tekin, 1994’te emekliye ayrıldıktan sonradan İstanbul’da Yeditepe Üniversitesi Türk Dili ve Edebiyatı Departman Başkanlığı’nda bulunmuştu. Kısaca on yıldır Bodrum’da eşi ile gelişigüzel kıpırdak Tekin’in cenazesinin bugün Gündoğan Cami’nde kılınacak gün ortası namazının peşi sıra yine Gündoğan Mezarlığı’nda toprağa verileceğini belirten eşi Hatır Uğurlu, yaptığı açıklamada; “Tekin as yaklaşık iki yıldır yatağa sadık yaşamını sürdürüyordu. Perkinson hastalığı ile savaş etti. Acımız üzüntümüz balaban, erte çocuklarımla komşularımızla serencam yolculuğuna uğurlayacağız” dedi.

Şiddetli Tekin ise cet acısını içtimai paylaşım sitesinden “Temas satırın anlamını önemini ayağa kalkar heyecanlanarak tanım ederdi.. Fırtınadan korkmamayı ‘onu’ dinlemeyi sevmeyi ögrendim, teşekkürler” sözleri ile paylaştı. 

Bir Cevap Yazın