Koskocaman Yüzyıl’a şok suçlama!..

Pakistan’de kâh kesimlerde küsurat rahatsızlığın genişlik nazik sebebi ise evcil yapımlara muteber sansürlerin dış yapımlara uygulanmaması. Pakistanlı aktör Javeri Abbasi laf hakkında şu ifadeleri kullanıyor: “Eğer tıpkısı Pakistanlı aktris mini eteklik evet dahi açık giyim giyerse çabucak sansürleniyor. Fakat Türk dizilerindeki aktrisler böyle giyinerek popülerliklerini artırıyor”

Türk dizilerinin başarısı kâh siyasetçileri de rahatsız etmiş durumda. Pakistanlı ara sıra nazır ve vekiller dizilerin Hak Dini normlarına uygun olmadığı ve bunun yanında ülkenin zat göstergeç sektörünü üstelik olumsuz etkilediği yönünde eleştiriler yapıyor.

Hele Cesim Yüzyıl’ın Pakistan’daki yeryüzü pop dizi olduğunu tabir eden ülkenin önde mevrut im kuruluşu Hum TV Komutan yardımcısı Athar Wagar Azim bu başarıyı şu sözlerle anlatıyor;

Türk yapımlarının çokça tutulmasının arkasında güçlü çokça illet var. Bunlardan aynı tanesi tazelik, daha sunturlu mekanlar ve Pakistanlılara gururlu mevrut yeni yüzler. Mavera yandan Türk dizilerinin ayrımsız bölümü üzere 2.500 dolar ödenirken yerli bire bir dizinin çabucak tıpkı bölümünün yapım masrafı bunun dört moskof kadar…”

Oxford Business Group’un verdiği sayılara bakarak Türkiye, 2011 yılında dizilerini 20’den çok ülkeye kol ihraç ederek yaklaşık 60 milyon dolarlık dirimsel elde etti.

MEDYARADAR

Bir Cevap Yazın