KÖŞK’TEN SEZEN’E TELEFON

Hükümetin “demokratik açılım”ı siyasa çevreleri kadar laf camiasını birlikte karıştırdı. Başbakan Erdoğan ’ı arayarak sürece destek verdiğini söyledikten sonraları dayanıklı çok sanatçıdan hem bindi hem bile aksülamel gören Sezen Katarakt ’ya devletin en üst makamından kutlama geldi. Hürriyet gazetesinden Zeynep Gürcanlı ’nın haberine bakarak Sezen Aksu ’ya Çankaya Köşkü ’nden de bire bir “ölçüm telefonu” edildi. Telefonu eden, Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ’nam basından sorumlu başmüşaviri Ahmet Sever ’di.

Sever, Sezen Katarakt ’yla yaptığı konuşmada, kendisinin demokratik açılım üstüne gösterdiği artist duyarlılığını kişisel adına çokça ölçüm ettiğini söyledi ve ekledi; “Sizden üstelik ancak bu duyarlılığı beklerdim…” Sever telefon konuşmasında Sezen Katarakt ’ya, Cumhur Reisi Abdullah Gül ’ad dahi bu duyarlılıktan çokça mutlu olduğunu iletti.

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ’ad ise bu konuşmadan, fakat yapıldıktan sonraları haberi oldu. Sever, konuşmanın arkası sıra Sezen Aksu ’yla yaptığı bu mülakat konusunda Reisicumhur Gül ’e dahi vukuf verdi.

Bir Cevap Yazın