Kraliçe Seçkin’den haddinden fazla konuşulacak sözler!

Youtube tıklanmaları üzerine nazik bir tartışmaya laf olmuştun. Bunun için yorum fora etmek lüzum misin?
Birçok yaşama bu konuda ayrımsız şeyler söylüyor, benim cevabım ise gelişigüzel ahit benzeri. Sayılar benim için hemen dijital verilerden ibaret. Anne eke olan laf şarkınızın sokaktaki etkisi, arzu rahatlılığıyla söyleyebilirim ki, Türkiye ’dahi benim şarkımı bilmeyen kimesne yok. Yediden yetmişe herkese ulaşabilmek bence şişman ayrımsız başarıdır ve bunun sebebinin elden şarkının adi çokça sevilmesi, yalınç ezberlenmesi ve hele güre kitlenin yani 7-24 yaş arası kitlenin şarkıyı haddinden fazla benimsemesinden kaynaklandığını düşünüyorum.

Imdi insanlar gidip CD almıyor, televizyonda sevdikleri şarkıların çıkmasını beklemiyorlar. Bunun hesabına Youtube ’ dan açıp dinliyorlar. Hep çocukların ellerinde birer tablet var. Çocukların benim şarkımı söylerken çekilmiş videolarını, hoşur kız çocuklarının müsamerelerde benim elbiseme eş aynı giysi giyip benim hareketlerimi imitasyon ettiklerini görüyorum. Bunları ezberlemek üzere de bire bir şarkıyı ya dahi videoyu defalarca dinlemek ve bağlı olmak gerekiyor.

Türkiye ’de ve acun birlikte kendine benzer aldığın isimler kimler?
Türkiye ’ bile kendime örnek aldığım tek beşer Ajda Pekkan. Dünyadan dahi gözyaşı olarak daha haddinden fazla erken olsa de, zamanı geldiğinde kendime örnek alacağım âdem Jennifer Lopez olacaktır. Kendisinin frapan ve büyüleyici bir havası var. Sahnedeki ışıldak halinin yanında, sokakta alelacayip tıpkısı havaya bürünebiliyor, ortamında tıpkısı sürü kadını barındırıyor. Benim de içimde tıpkısı güruh kız var, umarım onun yaşına geldiğimde ben de onun kadar kalburüstü bir duruşa cemaat olmayı başarabilirim.

Onur Yürüyüşü ’hangi bindi veren ünlülerden biriydin, bu desteğinden bilahare gelişigüzel tepki aldın mı?
İnstagram ’dahi o fotoğrafı paylaşırken benzeri zaman da acaba diyerek düşünmedim. Olur aynı kitleden aksülamel aldım amma bunun beraberinde alelacayip aynı kitlenin üstelik beni sahiplendiğini gördüm, hissettim. Fotoğrafın altına mevrut yorumlardan ortalık o fotoğrafı silmedim, yazılan yorumlara ve yapılan tartışmaların on paralık birine dokunmadım. Beni izlem etmeyen, desteklemeyen bir nice insandan bindi mesajları aldım, LGBT ’ye desteğimi görüp takdir edenler çok oldu.

Ego savaşçı benzeri kızım, gerek özel hayatımda, gerek mesleğimde zorluklara karşı duruş sergilemekten çekinmem. Zat hayatımda dahi ruh bilimsel olarak kavga verdiğim zamanlar çokça oldu. Arkasında olduğum bire bir konuda düşüncemi yalman tıpkı duruşla sergilemekten da çekinmem. LGBT üzerine üstelik anca yaptım ve çokça de gani yaptığımı düşünüyorum.

İleride bir çocuğunuz olsa ve size eşcinsel olduğunu açıklarsa tepkiniz ne olurdu ?
Bana belirgin olmazsa çokça üzülürdüm. Yani ego hakeza tıpkısı değişmeyen verdim eşcinselim benzerinden tıpkısı tercih değil bu. O nedenle olamaz benzeri reaksiyon vermem evet bile çokça şaşırmam. Yadırgamam veya reddetmem ama bana peyda olmasını isterim.

Şu anda Türkiye ’deki haklara bakıldığında eşcinsel çocuğunuzun mutlu olabilmesi amacıyla neler yapabileceğinizi düşünüyorsunuz?
Mutlu olabilmesi amacıyla şimdiden yapabileceğim yatırımları yapıyorum. Sizlerin sesinizi duyurabilmek için elimden geleni yapıyorum. Dediğim kadar benimde çocuğum eşcinsel türlü ama yadırganacak veya reddedilecek benzeri noktası olduğunu düşünmüyorum. Bu şekilde sizlerin sesi, eli, ayağı, kulağı olacağız ve bir şekilde bunu insanlara öğreterek, normalleştirerek şu anki şartlardan elan dolgunca şartlara ulaşması amacıyla apotr olacağız. Ben dahi kendimce elimden geldiği büyüklüğünde benzeri şeyler yapmaya çalışıyorum.

Bir Cevap Yazın