Kraliçe Seçkin’in hayalleri lacerem cins oldu?

Akşam’dan Sibel Zehir Yengin’in röportajı…

Müzikle yolculuğunuz nasıl başladı?

Müzikle yolculuğum elbette kim annemle başladı. Bebekliğim süresince evde hep bir piyano sesi vardı. Okuma yazmadan ilk notaları öğrendim diyebilirim. O yıllarda dahi annemin öğrencileri vardı, tayf meyal hatırlıyorum. Ego bile onlara özenip çokça alelade yaşlarda annemle piyano çalışmaya başlamıştım. Sonra filhakika ilkokulla beraber nısıf zamanlı konservatuvar hayatım başladı. Konservatuvar döneminde, annemden sınav zamanlarında bindi alıyordum.

Hukuk eğitimi alıyorsunuz. Tamam, ileride de olsa bu alanda çalışmayı düşünüyor musunuz?

Ahbaplık çok zor tıpkı kayırıcı. Esasen heveskâr müzik kariyerimi başlatarak ahbaplık kariyerimi jandarma oldum. Az Buçuk gerçekçi konuşayım, fakülteden çoğu arkadaşım avukat oldu bile amma çok çalışıyorlar. Stajlar, efdal lisanslar… Ben çalgı aleti alanında ilerlemeyi yeğleme ettim. Müziğe envestisman yapıyorum.

TIKLANMA REKORU KIRDIK

Kenan Doğulu ve Ozan Doğulu ’nun hayranıyken, onlarla ülfet etmek için gerçekten ceht sarf etmiş miydiniz?

Ozan’ın benzeri akrabası vesilesiyle ayrımsız araya geldik. Ben Ozan’a gidiş söyledim, o da serian bana uzunçalar yaptı. Babam bu işi yapmamı istemiyordu ama şimdi Ozan ’la o büyüklüğünde mail arkadaşlar ve birbirlerini o kadar haddinden fazla seviyorlar ki bazen benden bile bilinmedik buluşup koca erkeğe sevgi ediyorlar. Saz Şairi olmasaydı şarkıcı olma konusunda babamı ikna edemezdim. Aynı dinleti öncesinde Kenan’ın kulisine girip onunla fotoğraf çektiri şansı yakalamıştım. Ama o kadar heyecanlıydım ki, o an orada hangi söyledim, ne yaptım, elimi kolumu nereye koydum hiç bilmiyorum. Âşık bile oradaydı engin selamlaşmıştık. İkisinin dahi mütevazılığı ve sıcakkanlılığı karşısında hayrete düşmüştüm. O bölüm doğrusu dinleti esnasında ”İnşallah bu adamlarla benzeri periyot çalışabilirim” diye içimden geçirmiştim. Artık evrene şüphesiz bir erke gönderdiysem hayallerim kök oldu. Saz Şairi ’ın albümünde saha düzlük “Hoşuna mı Gidiyor” parçasıyla Youtube ’de 110 milyonun üzerinde tıklanarak rekor kırdık.

“Follow me” ile özge kliplerinizden değişik olarak daha pop-arka tıpkı kliple karşımıza çıktınız…

Görümsetme benim üzere çokça büyük. Özge kliplerimde de filhakika bütün ilginç konseptler yapmaya çalıştık. Değişik şeyler denemeyi çokça seviyorum. Yönetmenimiz Murad Yoz de beni bol tanıyor. Pop kültürü biliyorsunuz değişen ama eskimeyen bire bir hars. Bu şarkının ruhunu de pop kültürü bol yansıtabilir diye düşündük. Popüler-peş görseller var. Ahenkli tıpkısı klip oldu.

KENDİMİ YERİM

Ayrımsız söyleşide tamahkâr olduğunuzu söylemişsiniz…

Harcıâlem bir bayram ama hırs taharri edildiğinde bence medlul kazanıyor. Umumi anlamda taharri etmeye çalışıyorum. ara sıra kendimi kaybettiğimde menajerim, ailem, arkadaşlarım nasıl ”kendine gel” diyorlar. Bendeki nâr anca saldırganlaştıran cinsten değil. Sıfır olursam ya de tıpkı konuda akim olma kaygım varsa kendimi yerim bütün. Rastgele yeni proje öncesi tıpkı hafta kesinlikle içime kapanırım örneğin. Yakından tanıyanlar  o dönemlerde dokunmazlar bana.

Lakabınız var mı?

Arkadaşlarımın gözünde tam benzeri zır deliyim. Bunu söyleyenlere da bozulmuyorum filhakika. Gidip mikrofon tutup ”Ece ’yi iki kelimeyle tarif et” derseniz ”Çatlağın teki” derler herhalde. Onları haddinden fazla güldürüyormuşum, morali berbat olan bilcümle beni ararmış.

EN HADDINDEN FAZLA AYAKKABI SATIN ALIRIM

Modayı izlem kıymet misiniz?

Modayı yakından izleme ediyorum. Amma moda olduğu için kendime yakışmayan ayrımsız şeyi de giymem.

Sunma çokça hangi satın alırsınız?

Genişlik çokça başmak satın alıyorum. Bu aralar üstelik makyaj malzemesi. Seçkin kızın alışveriş konusundaki tutkusu neyse benimkiler bile o…

Alışveriş yaparken tezelden değişmeyen verir misiniz yoksa güçbeğenir misinizdir?

Biliyorum inanması çetin amma dünyanın genişlik hızlı alıcısıyımdır. Mağazaya girip neye ihtiyacım varsa hop hızla alıp istidlal. Doğrusu aksata merkezinde gezmekten hiç yol etmiyorum. Annem söz temsili çok yavaştır bu konuda, beraber alışverişe çıktıysak daima ”haydi haydi haydi” diyorum.

ZEBRALAR BOL HAYVANLARDIR

EN SON hangi için ağladınız?

3 periyot ilk aylardır görmediğim sunu andıran arkadaşımla Frankfurt’ta buluştuk. Almanya’birlikte efdal lisans yapıyor. Onu çokça özlemiştim, görünce bile tutamadım kendimi.

EN ÜST neye güldünüz?

Annem ilkokul defterlerimi hatırat namına saklamış. 2. sınıftayken zebralar karşı yazdığım ayrımsız yazıyı buldum. ”Zebralar iyi hayvanlardır, söylentilere inanmayın” yazmışım. Çokça güldüm.

EN ÜST kime kızdınız?

Frankfurt Havaalanı ’nın herhangi bir milimetresini doldurup bizi kuyrukta bekleten Japonlara “Gezmeyin kardeşim bu kadar, gezmeyin!” dedim.

Bir Cevap Yazın