Kremlin’den çok küstahça yıldırma!..

Sabah’ta meydan düz habere göre Türk gelgel sahasını ihlal ettiği üzere düşürülen kavga uçağı hadisesinden sonradan durmadan tehditkâr meşruhat özne ve seçkin seferinde kişmiri propagandaya başvurarak Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın ailesi için bile iftiralarda bulunan Rusya, Türkiye ile arasındaki ilişkileri hem askeri hem bile hesaplı yaptırımlarla germeye bitmeme ediyor.

en son yıldırma verircesine Akdeniz’e cruise füzesi fırlatabilen denizaltısını gönderen ve Ermenistan ile Suriye’deki üslerinde askeri gücünü arttıran Rusya, mazi de ‘nükleer’ tehdidinde bulundu.

NÜKLEER ZILGIT

DAEŞ ile savaşım bahanesiyle kendisine binlerce kilometre uzaklıktaki Suriye sorununa eli kanlı zorba Esad lehinde karışan olan Rusya ululuk başkanı Putin; Rusya Savunma Bakanı Sergey Şoygu’dan ‘DAEŞ ile uğraş’ üstüne bilgi aldığı toplantıda, “Umarım terörle mücadelede nükleer silahlara katiyen gerekseme duymayız” diyerek konuştu. DAEŞ ile mücadele adına genellikle Türkmenler hapishane orta muhalifleri maksat alarak PYD ile Esad güçlerine alan açan Putin, “Şimdilik böyle bire bir ihtiyaç namevcut” diye niteleyerek icabında çekirdeksel silahlar de kullanabilecekleri imasında bulundu.

SAVAŞABİLİRDİK

Rusya Defans Bakanı Sergey Şoygu, Akdeniz’üstelik Suriye açıklarına vasıl ‘Rostov-on Don’ isimli cruise füzesi fırlatabilen denizaltının Rakka’daki DAEŞ mühimmat depolarını ve yer yağı altyapısını umum isabetle vurduğu bilgisini paylaştı. Fakat Rusya’nın elan önceki ‘DAEŞ’e ait yer yağı rafinerisi vurduk’ diye gösterdiği yerlerin tahıl ambarı olduğu anlaşılmıştı. Rusya Başbakanı Dmitry Medvedev da Zalim basınına yaptığı açıklamada “Türkiye’nin uçağımızı düşürmesi uğraş sebebidir. Çünkü bu hâkim bire bir ülkeye yapılan aracısız saldırıdır. Ankara uğraş başlatılmasına anne oluşturmuştur, amma Rusya bu yolu seçmedi” diye niteleyerek Kremlin şova katkıda bulundu.

Bir Cevap Yazın