Kübra Akıllıca: ‘Allah sizi dahi affetsin hocam!’

İki gündür Selçuk Üniversitesi Ilahiyat Fakültesi Ana Bilgi Dalı Başkanı Prof. Dr. Orhan Çeker ’in TBMM ’ye sunulan ve “hadım yasası” yerine birlikte nitelendirilen “cinsel hamle suçu ile çocuklara ve olmuş olmayana tecavüzden yargılananların hadım edilmesini” öngören tasarıya dair bildirme ettiği görüşleri tartışılıyor cemi medyada.

Sorunun çözümü için köküne inilmesi gerektiğini söyleyen Prof. Dr. Orhan Çeker, şunları söylüyor:

“Sorunun odağında kim var? Karı var. Kardeşim sen açık giyim giyinirsen bu soy çirkinliklerle karşılaşman sürpriz olmayacaktır. Kımıldatma ettikten sonra sonucundan sızlanma amil akla yatkın değildir. Bu konuda suçu işleyenleri savunduğum anlaşılmasın. Elbette işlenen yanlışlık son aşama iğrençtir. Ancak bu suçun işlenmesinde açık giyim ve kımıldatma edici kıyafetler giyinen kadının bile etkisi küçümsenmeyecek kadar büyüktür. Bu konuda tabiatıyla ki eş suçludur, amma kadının üstelik suçu göz ardı edilirse meseleyi çözümde kusurlu hamle atmış oluruz. Bu olayda değme iki taraf bile suçludur.”

Arkası Sıra kendisinin bile beribenzer titiz tıpkı saf izleyicisi olduğunu düşündürten şu sözleri ediyor ve toplumun ahlak bekçiliğini de aradan çıkarmış oluyor;

“Bu zümre suçları özendirici yayınlara yasak getirilmelidir. Yayınlanan dizilerde saldırı sahnesinin dakikalarca gösterildiği, sosyal ahlakın bulunmayan edildiği vaziyetler var. Bu nev dizilerin katiyen toplumla buluşturulmaması gerekir.”

YAZININ TAMAMINI BURADAN OKUUYABİLİRSİNİZ…

Kübra Akıllıca

 

Bir Cevap Yazın