Kullanılmamış Başbakan’ın ismini açıkladı!

Rasim Şair Kütahyalı köşesinin başlığını, “Eskimemiş Başbakan Ahmet Davutoğlu’dur. Alımlı Çalımlı olsun…” koydu.

Işte Rasim Ozan Kütahyalı’nın Sabahleyin Gazetesi’ndeki yazısından o bölümler:

“Serencam 3 dönme içre yaşadığımız gelişmelerden sonraları 27 Ağustos’taki Ak Fırka kongresinde kimin genel başkan ve başbakan olacağı meselesi bana bakarak bitmiştir. 27 Ağustos’ta Recep Tayyip Erdoğan’ın tam desteğiyle DOĞRU Fırka Umumi Başkanı ve Başbakan olacak hayat Ahmet Davutoğlu’dur. Olması müstelzim dahi budur. Düşünce ve eseme bunu gerektirmektedir. Eskimemiş Türkiye ufkunu destekleyen bütün birlikte -Ahmet Davutoğlu ile ilişik evvelden ne düşünürse düşünsün- bundan hakeza Davutoğlu’na tüm bindi vermelidir.

***
Mazi da yazdığım kabilinden bittabi Abdullah Gül siyasete yaklaşmak isterse dönecek amma şu dakika saylav olmadığı amacıyla Başvekil olma ihtimali bulunmuyor. O zaman önümüzdeki seçimlere şu zaman AK Öğür saylav olan benzeri aktörle gidilecek. Ayrıca bu aktörün 3 periyot şartına takılmaması ve meydanlarda üstelik büyük kasırga yaratacak aynı âdem olması gerekmektedir. Bu hayat hemen ve hemen Davutoğlu olanaklı.

Biliyorum ki AK Parti zarfında Davutoğlu’nun seveni büyüklüğünde sevmeyeni de var. Geri özellikle sevmeyenleri arayıp konuştum. Bu yazıdaki fikirlerimi ve Davutoğlu’na kamu destek vermeleri gerektiğini onlara de aktardım. Derhâl bütünü Recep Tayyip Erdoğan işaret ettikten bilahare Davutoğlu’nun bire bir neferi olacaklarını taahhüt ediyor. Ahmet Davutoğlu’nun birlikte cümle partiyi kucaklaması gerektiğini, çarkıt kırgınlıkları affetmek gerektiğini söylüyorlar. Erdoğan’ın liderliği ve Davutoğlu’nun umumi başkanlığı çok kuvvetli tıpkı yöntem olarak DÜRÜST Fırka içre uyuşma oluşturmuş durumda. Ben Davutoğlu’nun birlikte geçmişe saplanmayacağına eminim. Yıpranmamış Türkiye’nin Kullanılmamış Başbakanı Ahmet Davutoğlu şimdiden şiddetli olsun.

Rasim Ozan KÜTAHYALI”

Bir Cevap Yazın