Kurnaz aidatları için gözde izah!…

Iri aidatları için bankalarla görüşülecek

Milliyet’te düz kayran habere bakarak Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci, gazetelerin Ankara temsilcileri ile akıbet günlerdeki Ruzname konularını değerlendirdi. 

Tüfenkçi şöyle konuştu…

Alışılagelen müracaatta tüketiciye aidatsız cesaret kartı verilmeli

Mütemmim yargıcı heyetlerinin aksiyon yükünde parçalanmamış tıpkısı patlama yaşanıyor. Onların raportör sayısını artıracağız 500’e çıkaracağız. Hakem heyetinin uğrunda 5 milyon 800 bin referans var. Alelhusus bankalardan kaynaklı mesail geliyor. Bitiren deneyli aidatları için bankalarla görüşeceğiz, daha çok bankalar birlikte bu konuda istekli.Emniyet kartları standarda kavuşmalı. Alışverişte makbul karttan aidat ücreti alınmaz, amma ayrıksı özellikler haiz, örneğin aynı “Gold” bilgili istiyorsa bitiren, ondan ücret alınabilir. Alışılagelen müracaatta tüketiciye aidatsız emniyet kartı verilmeli. Güven kartlarının ödenti konusunu bankalarla ve BDDK ile görüşeceğiz.

Geriden Geriye Mercedes’e onaylama sorulacak

Yurtdışından Çaktırmadan yöntemlerle getirilen 380’e mail miftah var. “Bunların yurda antre çıkışlarında nasıl tıpkısı prosedür yapabiliriz” diyerek tıpkısı himmet yapılması üzere ferman verdim. Geldikleri ülkelerden konfirmasyon sorabiliriz. Sınırlı dışından komütatör getiren galericiler oluşmuş. Bunlar yurtdışındaki bayilerden liyakatsiz otomobili alıyorlar. Bu araçları oradaki Türk vatandaşları satın alıyor. Dar içine ise bunları ikinci halk diyerek getiriyorlar. O ahit gümrüğü birkaç ödüyor. Bazıları gümrüğü birkaç bayılmak üzere bu araçların motorlarını dahi küçültüyor. 3500 motoru 1600 diye gösteriyor. Evrak üzerinde farklılık yapıyorlar. Bu bayileri gümrük müfettişleri inceliyor.

Bunları denetleyecek ayrımsız herkes getirmeye çalışıyoruz. en son kullanıcı kimesne onda belirleme ediliyor. Bu galericiler araçların satışında daha çok sanatçıları ve sporcuları tercih ediyorlar. Zira onlar araçta gâh özellikler istiyor. Bunları yerel bayilerden hatırlamak hem baskı hem genişlik az 6 ay süre istiyor. Meğer bu yöntemle 15 devir içinde vasıta amade. Amma yakalanınca, o mütemmim kıygın oluyor.

Bir Cevap Yazın