‘Kurt Seyit’ elbette kurtulur?..

Övünç Tatlıtuğ ’un aylık 260 bin lira aldığı dizi film, ‘Aşağı Ağa ’, ‘Recep İvedik ’, ‘Sinsice ’, ‘Beni Affet ’ kabilinden yapımlara reytinglerde geçildi

Ilk bölümüyle reyting şoku aktif ‘Kurt Seyit ve Şura ’nın ikinci bölümü da muhtemel  reytingi toplayamadı. ‘Siktirici Koca ’ adlı bala dizisi  bütünsel de 11.38 reyting  24.92 izlenme payı ile 100 programda bir numara  oldu.

BÖLÜM BAŞI 2 MİLYON TL

Recep İvedik3 ’ filmi ikinci, ‘Beni Affet ’ dizisi üçüncü, ‘Uğrun ’ dizisi dördüncü, ‘KanalD Veri ’ beşinci olurken ‘Kurt Seyit ve Şura ’ 5.15 reyting ve 11.42 izlenme payi ile “Güldür Güldür ’den 6 ’ıncılığı  neredeyse   kurtardı. Ay Imal ’ın tek masraftan kaçınmayarak çektiği sekans çağ başı 2 milyon liralık maliyetiyle Türk monitör tarihinin yer pahalı dizilerinden biri  oldu.  Başrol oyuncusu Övünç Tatlıtuğ ’un üstelik diziden mahiye 260 bin teklik kazandığı ortaya artık. 

‘Kurt Seyit ve Şura ’ dizisi  beklentilerin altında  reyting toplayınca alelhusus toplumsal iletişim araçları üstelik aheste eleştiriler toplamıştı. Bu bati eleştirilere dizinin yönetmeni Alem Saral instagram sayfasından karşılık verdi. Saral,  “Ruslar vasıtasıyla derslik kâin ülkemizde dahi aşkın kalitesi eleştirilen bir işe imza atmanın huzuru içindeyim” diye niteleyerek yazıp Türk izleyicilere yöneltme de bulununca aksülamel topladı. Büyük aynı merakla muhtemel dizisinin bağan reyting alması konusunda bire bir açıklama fail dizinin yıldızı Farah Zeynep Abdullah, ”Pir bir saf yaptığımıza inanıyoruz. Henüz iki  göz yayınlandı, ilerleyici bölümler seyirciyi saracak, yavaş yavaş dizimiz çokça sevilecek” şeklinde konuştu. Övünme Tatlıtuğ ise diziye büyük çalışma verdiklerini, ilerleyici bölümlerde reytinglerin yükseleceğini belirtirken umutlar üçüncü bölüme taşındı.

DİZİDE NELER OLACAK?

Farah Zeynep Abdullah ’ın birlikte sektör başı 40 bin TL aldığı sekans, Bolşevik ihtilaliyle birlikte Çarlık Rusya ’sının müstehzi yaşantısından kopup İstanbul ’a sürüklenen hayatları bahis alıyor. 1924 baharında Aldanmaz Seyit, Şura ’dan ayrılıyor ve Muraka (Mürvet) ile kullanılmamış benzeri hayata başlıyor. Leman ünlü tıpkısı kızları oluyor. Seyit üzere dağ ve çile yoğun yumruk eyyam başlıyor.

ŞAHİN BÜYÜKKAYA / ZAMAN

Bir Cevap Yazın