Kurultay başlamadan bir tane kayırıcı oldu!

Milliyet’te meydan düzlük habere göre CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Ankara spor Salonu’na geldi. Kılıçdaroğlu, partisinin 35. Çarpık Çurpuk Umumi Kurultayı amacıyla saat 10.35’te Çukurambar’daki evinden eşi Selvi Kılıçdaroğlu ile gelişigüzel ayrıldı. Evinin uğrunda gazetecilerle tokalaşan Kılıçdaroğlu ve eşi, 10.50’da protokol kapısından kurultayın yapılacağı salona antre yaptı.

Partililer Kılıçdaroğlu’nu salona girişinde ayağa kalkarak alkışlar ve sloganlarla karşıladı. Kılıçdaroğlu ve eşi Selvi Kılıçdaroğlu da partililere alkışla eşit verdi ve mağaza içinde tur attı.

Eksiksizlik Kılıçdaroğlu ve eşi elan bilahare protokol bölümünde kendileri için ayrılan yerlere oturdu.

Bu sırada partililer “Halkın umudu Kılıçdaroğlu” ve “Mustafa Kemal’in askerleriyiz” sloganları attı.

SALON HAZIR

Kurultayının gerçekleştirileceği salona, Gazi Mustafa Eksiksizlik Atatürk ve Kemal Kılıçdaroğlu’nun posterleri asıldı. Balonlarla süslenen salonda, davetlilerin oturacakları yerlere Türk bayrakları, CHP flamaları ve Kılıçdaroğlu’nun posterleri konuldu.

Salona, “Özgür basın varsa, hür toplum vardır”, “Sıkıntı ve gâvurluk düzeni CHP ile bitecek”, “Savaşın değil, barışın partisiyiz”, “Türkiye bizimle özgürleşecek”, “Barışı gelişigüzel düz yazı edeceğiz”, “Demokrasiyi tığ getirdik, tığ yücelteceğiz” ve “Ülen özgürlük” yazılı pankartlar asıldı.

Salonda, Atatürk’ün “Yurtta hazar, cihanda hazar” sözü de pankart kendisine saha aldı. Salonda CHP’nin bozuk Genel Başkanları Ismet İnönü, Bülent Ecevit, Bahir Baykal, Bilgi Aheste ve Altan Öymen’in fotoğrafları birlikte bulunuyor.

Orta bölümü matbuat mensuplarına ayrılan salona, dev ayrımsız ekran kuruldu. Kurultaya 30 bin çağrılı ile bin 275 kurultay delegesinin katılması bekleniyor.

BASIN GÖSTERIŞLI BAĞLAM GÖSTERİYOR

Salona CHP örgütlerince asılan “Aşiti, Peace, Barış, bu sese kulak ver barışa patırtılı ver” pankartı dikkati çekti.

Kurultayı izleme eden haddinden fazla sayıda mensubu üstelik kendilerine ayrılan masalarda yerlerini aldı.

Bir Cevap Yazın