Kuruyan ellere hususi peçe!

Takvim’de kayran alan habere bakarak sevimsiz ve yavaş geçen bire bir şita mevsimi sonrası ilkbahar aylarına az eyyam kaldı. Ancak bu mevsimden bize ise çatlamış cildimiz ve yorulmuş tenimiz kaldı.
Uzmanlar, hele dışarıda küsurat ellerin bakımına dikkat gösterilmesi gerektiğini aktardı.İstanbul Florance Nightingale Hastanesi Dermatoloji uzmanı Yrd. Doç. Dr. Zahide Eriş Ekenbakım önerilerini sıraladı… 

1- Geberik hücrelerden arındırın: Yavaş hareketlerle ve tıpkısı apaz şekerle el sırtlarına masaj yapın. Bu prosedür ölü hücreleri uzaklaştırır, çağ dolaşımını hızlandırır ve halk derisinin daha canlı görünmesini sağlar. 

2-Ellik kullanın: Soğuk albeni ve rüzgar daim ellerimizin kurumasına çatlamasına faktör peki.
Dışarıya çıkarken elleri arkalamak ve eldiven bürümek gerekir.

3- Seçkin şeyin başı katışıksızlık: Tabi ki geçici emraz ve bakterilerden korunmanın arz olağan yolu ellerin yıkanmasıdır. Ancak yıkamadan sonra ellere günde arz beş altı 3 misil nemlendirici krem temizlemek kurumayı önler. 

4- Kalsiyum desteği: Ayrıca kalsiyum eksikliği tırnakları kırılgan ve zayıf ayla getirir. Vitamin B eksikliği keski yatağında hastalığa kat açabilir.

5- Ahali masajı uygulayın: Nemlendiricinizi kullanırken ellere, tırnak kenarlarına ovma yaparak ciddi hareketlerle beklemek nemlendirmede henüz etkilidir. 

6- Güneşten koruyun: Sıra ışınları tedricen ellerin üzerinde kötü ve çil oluşumuna nöbet açar ve ellerinizin elan buğulu görünmesine amil tamam. Bildirme bir iki 15 faktörlü ayrımsız nemlendirici kullanın. 

7- Günahsızlık malzemelerine ilgi: Ellerinizi daima yumak ve günahsızlık malzemeleri içinde beğenilen kimyasallar ellerin kurumasına ve cildin hasarlanmasına posta şalter. Bunu engel olmak üzere havari eldiven kullanmaya özen gösterin. 

8- Keski bakımını atlamayın: Tırnaklar ellerin arz mehabetli parçasıdır. Tırnaklar ve keski kenarları üstelik kuruluktan etkilenir. Bu sebeple tırnakları ve keski kenarlarını masaj yaparak rutubetlendirmek gerekir. Tırnaklara limon suyuyla ovuşturma yaparak ürün asitlerinin tırnakların parlaklığını korumasını sağlayabiliriz. 

9- Beslenmenin mefret: Birçok kayıt biotin içerir fakat yer haddinden fazla biotin içeren yiyecekler savuşturmak mayası, hardal tozu, yerfıstığı, fındık, ay çekirdeği, tavuk ve sığır ciğeri, testis, bademdir. Kap soyulmalarına: Keski kenarlarınızdaki çirozluk ve kap soyulmalarına üstelik gine yağ bazlı nemlendiricilerle veya bozulmamış vazelinle ovuşturma beğenmek dolgunca gelecektir.

DOĞAL UMUM TERAPİLERİ

* 1 öz kaşığı limon suyu, gliserin ve 5 katre gül suyunu bir kapta karıştırın. Ellerinize 10 zaman bu karışımla ovma uygulayın. 

* Gliserin ve bayağı görgüsüz parçalarını karıştırıp ellerinize ovma yapabilirsiniz. 

* Zeytinyağı ve şekerle masaj yaparak ellerinizin yaşlı ve ak pak olmasını sağlayabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın