Kütahya’da köyde silahlı savaş!

Milliyet’te vadi düz habere göre görüngü akşam ezanı saatlerinde Gürpınar Köyü’nde meydana geldi. İddialara bakarak elan geçmiş aralarında antagonizm bulunan Akkaya ailesi ile Ilhan ailesi beyninde tartışma bundan sonra. Güdük sürede kavgaya dönüşen olayda ortalık yanlarında bulunan av tüfekleriyle birbirlerine yara etti. Çatışmada Esengül Imparator (55), Kürşat Imparator (24), Mesut Akkaya (39) ve Abdullah Akkaya (25) öldü, Abdullah Akkaya (70) ile Mehmet Dağ (32) yaralandı. Yaralılar ambulanslarla hastanelere kaldırıldı, olayla ilgilendiren soruşturma sürüyor. Düzenlilik güçleri iki familya ortada yeni ayrımsız olay yaşanmaması amacıyla serbest yetenekli ilaç aldı. Soruşturma sürdürülüyor.

KAZA SONRASI KIYA

Kütahya’nın Emet ilçesine tutkun Gürpınar Köyü’nde 4 kişinin ölümü 2 kişinin üstelik yaralanmasıyla sonuçlanan silahlı kavganın daha ilkin aralarında muhasamat bulunan Akkaya ve Imparator ailelerinin akşam ezanı saatlerinde otomobilleriyle birbirlerine çarparak maddesel hasarlı kaymakamlık yapmaları sonucu çıktığı öne sürüldü. Kavganın peşi sıra rastgele iki tarafın tüfek ve tabancalarla birbirlerine biberli ettiği belirtildi.

1 KIŞI GÖZALTINA ALINDI

Jandarma ekipleri, köydeki içerisinde su bulunmayan biçim içerisinde olaya karışanlar marifetiyle atılan oldukları bildirilen 1 sayı bodur namlulu av tüfeği ile 1 sayı tabanca buldu. Jandarmalar olayın meydana geldiği yerin etrafına bile düzenlilik şeridi çekti, abes mermi kovaları ile fişekleri topladı. Olaya müdahil Büyük Osman Imparator adlı aynı hayat birlikte gözaltına alındı.

CESETLER BURSA’YA GÖTÜRÜLDÜ

Ölen Esengül Ilhan, Kürşat Imparator, Mutlu Akkaya ile Abdullah Akkaya’nın cesetleri otopsi amacıyla Bursa Adli Tıp Kurumu’na gönderildi. Tavşanlı Doç.Dr.Mustafa Kalemli ile Kütahya Dumlupınar Üniversitesi Ermiş Çelebi Eğitim Bilimi ve Araştırma Hastanesi’ndeki yaralıların ise tedavilerinin sürdüğü belirtildi.

Bir Cevap Yazın