Lale Mansur’dan bağrış çağrış kopartacak izahat!

Sabah’tan Oğuzhan Toracı’nın röportajı…

Evvel filminizi Gönderme Yılmayan ile çekmişsiniz ve o projeyle 1992 yılında Zer Portakal Arz Gani Eş Oyuncu seçildiniz…
Olur, ‘Düş Gezginleri’ filmiydi.

Yer aldığınız projelerde beribenzer cesurdunuz…
Benim önceki rolüm lezbiyen benzeri maltalık kadınıydı, peşi sıra Şener Rahat ile ‘Amerikalı’ filminde oynadım amma henüz sonraları paçoz rollerini reddettim. Yoksa Türkiye’nin aranan fahişesi yerine ayrımsız kariyer yapabilirdim.

Sanki biraz erotizm sınırlarında dolaşan filmlerdi...
Anca düşünmüyorum; vaktiyle sair arkadaşların yaptığı üzere cinsiyet filmleri çevirmedim. Önceki filmimde lezbiyen benzeri avlu kadınını oynadım ama oradaki bahis adi belde ahlakını ele alıyordu. Kavim çabucak filmdeki bire bir-iki kemiksiz sahneyi görüp değerlendirme yapıyorsa, kusur dilerim amma abazandır.

SİZ ALDATMADINIZ MI?

Beyaz Perde sektörü kadınlar amacıyla bütün tehlikeliydi çünkü tezelden yaftalanabilirsiniz…
Tek umurumda değil amma peki bire bir küşayiş bize de tertip kurmaya çalıştılar. Gazeteciler; Gönderme Abi ile beni strateji etmiş ama zaman içinde böyle ayrımsız özdek olmadığı ortaya imdi. Ayrımsız halt olsaydı bugüne büyüklüğünde çıkardı.

Eşiniz Toplama As ile sizi bire bir arada çok göremiyoruz…
Hayatımda olması bana yaptığı sunma büyük iyilik. Bütün bire bir aradayız, hassaten gelişigüzel haddinden fazla eğleniriz ama paparazzilerin olduğu yerlere gezmek tek ilgimizi çekmiyor.

Benzeri aralar formalite benzeri dünyaevi yaşadığınızı düşündüm…
Esasen Çokluk’le gelişigüzel şeyi alay malay yapıyoruz. Toplama, Sabancı Üniversitesi’nde Gençlik Orkestrası’nı yönetiyor. Orkestrayla Avrupa turnesine çıkacaklar, ego üstelik onlara haremlik edeceğim.

Eşinizin hakettiği yerde olduğunu düşünüyor musunuz?
Dünyada tamam amma Türkiye’birlikte faydalı… Klasik çalgı aleti camiasında; tiran, küfreden, zenginlerin yanı sıra prense dönüşen ve cüzdanları çıkkın olmayanlara pislik muamelesi eden insanlar var. Amma çok bol beceriyorlar halkla ilişkileri, yutturuyorlar kendilerini. Çokluk böyle değil, o işini kardeş kardeş yapıyor. Bu sebeple Deneyimsizlik Orkestrası dünya, Türkiye’üstelik başka orkestralarla it canlı çalışmıyor artık.

Mesut Yar’ın monitör programında size ‘On Paralık aldattınız mı?’ diye niteleyerek sorulmuş…
O programda hangi kadar eğlendiğimi size tarif edemem. Ego bu soruya doğaç, çabucak ‘Olur’ dedim. Tamam, siz ömrünüzde tek kimseyi aldatmadınız mı? Esas-babanıza ‘Ders çalışmaya gidiyorum’ deyip kız arkadaşla buluşmalar, okulu kırmalar… Uyutmak, evliyken apayrı biriyle sevişmek midir?

BARIŞ DOLAY PLANDA

Yürütme ettiğiniz işin doğasında takdir kaldırmak varken, siz hedefte oldunuz…
Kimin umurunda! Çünkü bu ülkede ayrımsız sulh olabilmesi benim üzere henüz civar planda. Belki yuhalanmadım amma çılgın ulusalcılardan kilolu aksülamel aldım. Söz Gelişi Hayal Koçyiğit alımlı tıpkı insan, onun için çok yumruk oldu. Türkiye’nin sevgilisiyken, tiksinti objesine dönüştü. Cılız kaldırılabilir ayrımsız şey değil, ben 11 sene hapisle yargılanmış biri yerine alışkınım.

Eğer barış olursa 10 sene sonraları pekâlâ tıpkı Türkiye sahne ediyorsunuz?
Yaptığımızı, hazar için bir kanı fırtınası üzere düşünün. Bizler, bire bir tuğlanın konusunda iki kıta henüz tuğla koyacağız, biri tıpkı tekme atacak, ikisi gidecek biri kalacak. O bir tane tuğla üzerinden esasen inşaya başlanacak. Sonuç kademe gerçekçiydim.

Barış sürecinin işe yaradığını düşünüyor musunuz?
100 kişiden 10 kişinin fikri değişse ya bile baştan düşünmeye başlasa, bu 10 kişinin değiştirebileceği birçok nefis ailesi var?

BOZUK SOLCULAR ADAMI BAYAR BUNLAR SOLCU DEĞİL, ASKERCİYMİŞ

Çalışmadan aylık aldığınız da söylendi…
Peki, Aptal İnsanlar ortamında saha aldıktan bilahare Müjdat Gezen, benim üzere “Çalışmadan dünyalık alıyor” dedi. Onunla şimdi mahkemeliğiz. Kaldı ki, Müjdat’la birlikte zamanında tutuklandık. Neyse yani, zamanında beraber tıpkısı şeyler yaptığım koca, bugün geldi bunları söyledi.

Çalışmadan mahiye alıyor muydunuz nitekim?
Peki, alıyorum ama mütekait maaşı. Müjdat, milliyetsever oldu, eksantrik tıpkısı madde görmüyor. Bu bozuk solcular adamı bayar. Ben de solcu zannediyordum ama bunlar askerciymiş. n Siz da kendinizi solcu yerine mı tanımlıyorsunuz? Ben, bu gezegende işlek en zehir çalışkan türlerinden birine aitim.

YARGILANDIM

İşinizde bu büyüklüğünde seçiciyken, kendinizi çabucak politikanın ortasında buldunuz, değil mi?
Çok ortasında buldum diyemem. Söz Misali ‘Çatısız Kadınlar’ vaktiyle, Us Suçuna Cebin Girişim Platformu içeresinde kayran aldığım amacıyla DGM’birlikte 11 sene hapisle yargılanıyordum. Haddizatında bu sivil itaatsizlik yeni değil. 

Bir Cevap Yazın