Lazer epilasyon yaptırmadan geçmiş özen!..

Eskimemiş Asır’dahi saha düzlük habere göre Özel Mediderm Polikliniği Kurucu Hekimi Dr. Tanju Adalı dünyadaki bilimsel lazer epilasyon gelişmelerini sonsuz izlem ettiklerini ve kullanılmamış uygulamaları ile gücük tüylerde birlikte beniz güldüren sonuçlar elde ettiklerini söyledi. Dr. Adalı ayrıca MediDerm’dahi lazer epilasyon işlemine ciddiyetle eğildiklerini ve üyelerin günlük hayattaki rahatlığına ve hijyenine bilimsel verilerle katkıda bulunmaktan çokça mutlu olduklarını söyledi.

KALİTE KOCAMAN

Dr. Tanju Adalı piyasada birçok farklı teknoloji bulunduğunu belirterek, kliniklerinde Alexandrite, NdYag ve Diot lazer teknolojileri üzere ati teknolojileri kullandıklarını söyledi. Lazer teknolojilerinin önemini ayrımsız örnekle açıklanan Dr. Tanju Adalı, “Lazer teknolojilerinin kaslı olması haddinden fazla heybetli. Piyasada mergup birçok teknoloji var. Kişilerin bu teknolojileri çokça ferah araştırması gerekiyor. Eşhas kliniğe ve hekime güvenmelidirler” dedi.

SEANS ARALIKLARI DEĞİŞİYOR

Gösterim aralıklarının bölgeye bakarak değişkenlik gösterdiğini belirten Dr. Tanju Adalı, “Beniz, dayanak şeş, ense, boyun ve genital bölgelerde yeryüzü beş altı 1 ay, bayanlarda kül kol, parçalanmamış kadem, erkeklerde ise kol çiğin bağır bölgelerinde sunu beş altı 2 kamer yerine uygulanmaktadır. Ilerleyen seanslarda bu müddet açılmaktadır. Tığ seans sonralarında yaptığımız ücretsiz taharri seansından sonraları üyelerimize termin vermiyoruz. Bunun esas nedeni kişilerin kıl çıkmadan tıpkısı ahir seansa gelmelerini istemememiz. Üyelerimize bire bir sonraki vizyon için kıllar çıktığında termin alarak gelmelerini öneriyoruz” dedi.

KISALTMA VE HIFZISSIHHA HEYBETLI

Lazer epilasyon öncesi kıllarda yapılan kısaltma işleminin kebir olduğunu belirten Dr. Adalı, “Hele kâh lazer grupları kılın ucunu ısıya döndürür ve kıl boyunca bu ısıyı köke iletip kökü imha ederek yük ederler. Amma lazerlerin ısı iletimi kıl boyunca kılın belli benzeri uzunluğa kadar olması halinde tüm olarak köke aktarılabilir. Kılların istediğimiz uzunluktan çok olması lazer enerjisinin köke kamu inemeyeceği anlamına sağlık. Bu nedenle lazer epilasyonda mufassal kıllara atış yapmanın ilmî anlamı yoktur. Alexandrite- Ndyag lazerler uygulaması öncesi kılların boyu benzeri seviyede 1-2 mm olmalıdır. Ancak Diot lazerlerede kılın cilt ile tıpkı seviyede olması gerekir. Yani özetle Alexandrite- Ndyag uygulanacak ise icmal işlemi sonuçsuz bire bir trim ile yapılır, Diot lazerler kullanılacak ise işlemde jilet kullanılır. Bizce anne oylumlu bahis ise kıllarınızda icmal ihtiyacı olduğunda mergup trimler, yani icmal aletleridir. Hele kısaltmada geçer cilde yapışık kısımlarda cerrahi cihaz sterilizasyon prosedürleri uygulanmasını kesinlikle önemsiyor ve öneriyoruz” dedi.

Hangi lazer tercih edilmeli?

Lazer epilasyonun deneme müstelzim benzeri prosedür olduğunu belirten Dr. Adalı, “Lazer epilasyonda muvaffakiyet tamamen kliniğin tecrübesi ve aplikasyon prosedürleri ile ilgilendiren benzeri laf. Kategorik deri renginde ve koyu mülevven külfet kıl yapısına cemaat bölgelerde Alexandrite lazerleri kullanıyoruz. Derin cilde ehil derin ve takı kıl olan bölgelerde ve yaz aylarında ise NdYag lazerlerini yeğleme ederken, boş kap rengine topluluk henüz ince kıl gruplarında Diot lazeri yeğleme ediyoruz. Tabii bu lazer aplikasyon dozlarını hususi ayrımsız bilgisayar yazılımı ile strateji ettiğimiz üzere Alexandrite- Ndyag ve Diot lazerleri dönüşümlü kullanarak üyelerimizde hangi dozda ve ne lazerin bildirme gani sonucu verdiğini tespit şansımız oluyor” dedi.

Kimlere uygulanmaz?

Beyaz tüyleri olanlara, dermatolojik hastalıkları olanlara, akne tedavisinde beğenilen ara sıra ilaçları kullananlarda ve ihtisas nakız olanlarda lazer uygulamadıklarını belirten Dr. Adalı, “Sara hastalığında ise ancak üyemizin öz nöroloji uzmanının uygun görmesi halinde uygulamaya yapabiliyoruz” dedi. Dr. Adalı geçer not Alexandrite ve NdYag lazer uçlarının cilde değmediğinden hijyen açısından tek riziko taşımadığını belirterek “Cilde yapışık Diot lazerlerde ise optikçi ağız sterilizasyonuna bağımlı tutulduğu için Diot lazer sistemi bile hifzissihha açısından risk taşımaz” ifadelerinde bulundu.

Çift frijider ile tasasız işlem

Çift soğutuculu dizge için bilgiler veren Dr. Adalı bu pratikte lazer teknolojiının ucundan lazer atışından milisaniyeler öncesinde sistemin önce buzdolabı gaz attığını ve tıpkısı anda dahi lazer dışında benzeri teknolojiyle bağlanarak sonsuz frijider hava verildiğini söyledi. Bu uygulamanın seanslardaki dert düzeyini arz organ indirdiğini belirten Dr. Adalı, “Antrparantez mergup doz parametreleri ile şen çalışıldığı amacıyla sükse oranı artmaktadır. Koşa soğutuculu sistem sayesinde kap çokça bol soğutulduğu üzere komplikasyon oranını üstelik minimuma inmektedir” dedi.

Bir Cevap Yazın