Leman Sam’ın Esra Elönü tweetine takipsizlik

Hürriyet’te kayran kayran habere bakarak Anadolu Cumhuriyet Altını Başsavcılığı vasıtasıyla verilen takipsizlik kararında Esra Elönü Civliz’in avukatı aracılığı ile yapmış olduğu şikayet dilekçesine kayran verildi. Civliz, “husnumahalli” adlı Twitter kullanıcısının hesabında yayınlanan yazıda “IŞİD kaçırdığı ezidi, reaya ve Türkmen kadınları köle pazarlarında satmaya başladı” şeklinde bir paylaşımda bulunduğunu Sam’ın de Twitter hesabında “Esra Elönü denen kadını gönderin oraya” şeklinde alfabe yazarak namına açık taşlama ettiğini tez ettiğini belirtti.

SAM SAVUNMASINDA ELÖNÜ’NÜN YAZISIYLA YAPTI

Yegâne sayfalık takipsizlik kararında Leman Sam’ın savunmalarına bile düzlük verildi. Sam savunmasında Civliz’in geçtiğimiz sene Temmuz ayında twitterda yazdığı yazıda “IŞIDçi mücahitlerle sevişmek cihattır cenneti garantilemektir” şeklinde içtimai medyada ayrımsız alfabe yazdığını bu nedenle “husnumahalli” ünlü kullanıcının paylaştığı yazıya Civliz’in bu yazısını ilaveten “Esra Elönü denen kadını gönderin oraya” şeklinde bir yazı yazdığını söyledi.

Sam, yazdığı yazının seçkin hakaret içermediği, Civliz’in yazmış olduğu abece dolayısıyla bu yorumu yaptığını, IŞİD’in Irak’ta kaçırdığı kadınları kul pazarında sattığını, bu nedenle suça konu yorumu yaptığını hakaret unsuru bulunmadığını ve bigünah olduğunu belirtti. Leman Sam’ın taşlama kastının bulunmadığını belirten müddeiumumilik, takipsizlik kararı verdi.

Bir Cevap Yazın