Leş tecavüze 107 sene mahpushane!..

Yeni Asır’dahi yer düz habere göre İzmir’in Torbalı ilçesinde hararetli A.D. (20) ünlü genç kıza, 13 yaşındayken farklı tarihlerde cinsî saldırıda bulundukları gerekçesiyle haklarında sevgili açılan 5 sanık, toplam 107 sene dam cezasına mahkum oldu.

Torbalı’üstelik 4 yıl önceki A.D. adlı zihayat kızın 2008, 2009 ve 2010 yılları beyninde 5 dirilik marifetiyle değişik zamanlarda zorla alıkonulduğu ve cinsî saldırıya uğradığı belirlendi. Olayların yaşandığı tarihte yaşı hoşur olan A.D’nin verdiği tabir doğrultusunda Amaç K, Yüksek Çapak, Sadettin B, Muhittin A. ve Uğur A. tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Ruh sağlığı bozuldu

İzmir Pahal Ukubet Mahkemesi’nde yargılanan sanıklardan 4’ü, delillerin toplanması ve tutuklamayı gerektirecek tedbirlerin ortadan kalkması zımnında tutuklanmadan yargılanmak için azade bırakıldı.

Yaşadıklarından âlem can kuşu sağlığı üstelik bozulduğu ortaya çıkan A.D. için hazırlanan raporlar birlikte Adli Tababet Kurumu yoluyla Cumhuriyet Altını Savcılığı’na gönderildi. İzmir Yoğun Ukubet Mahkemesi’ndeki geri gerçekleşen değişmeyen duruşmasına hemen sanık avukatları katıldı.

Beraat istek ettiler

Avukatlar sanıklardan bazılarının mağdur A.D. ile kişi rızası ile birlikte olduklarını, bazılarının da banko gelişigüzel olmadıklarını içeren savunmalarını dile getirdi. Avukatlar, sanıkların suçu işlediklerine dair tam tanıt olmadığını belirterek beherglas sanığın ayrı ayrı beraatine karar verilmesini dilek etti.

Cumhuriyet Altını Savcısı ise sanıkların, kalifiye cinsel istismar ve kişiyi hürriyetinden yoksun kılma suçlarından cezalandırılmasını istedi. Murafaa heyeti Murat K’yi 17 sene 3 ay, Büyük Ç’yi 15 sene, Sadettin B’yi 23 sene 4 ay, Muhittin A’yı 23 yıl 4 ay ve Kasıt A’yı 28 yıl 11 ay oluşmak amacıyla toplanmış 107 sene mahbes cezasına çarptırdı.

Bir Cevap Yazın