LİVANELİ’DEN IDRAKSIZ ADIM

Livaneli bugün Vatan Gazetesi ’ndeki köşesinde ’İftiralara kızıp bile oruç bozamazdım amma dinleyicilerimin görüşleri önemliydi” diye daha çok şarkısının reklam kampanyasında kullanılmasına izin vermeyeceğini yazdı.

Kendisine olaydan yola çıkılarak akıl dışı iftiralarda bulunulduğunu tamlayan Livaneli “Ve güya sili be halis bestemi, enstrümantal kendisine kullandırmam aynı suçmuş gibi algılandı. Ayrıca emniyetsiz nukut aldığım telmih edildi. Rüsum çıkınca aldığım servet eğlenceli da sayılabilir. Bunu dinleyicilere olan saygımdan yapıyorum amma bilin kim hâlâ eski fikrimdeyim.

Sadece zat parçalarım üzere değil, değme insancıl sanat yaratısı üzere böyle düşünüyorum. Bugün MTV kanalı Bunuel ’in filmlerinden, Dali ’nin resimlerinden yararlanıyor.Zorba melodisi hep dünyada meyhanelerden reklam filmlerine kadar herhangi bir yerde bangır bangır çalınmakta.Picasso motifleri t-shirtlerin üzerinde.Böyle aynı dünyada gizlenilmek, gizlenmek, yaratılarımızı geniş kitlelere ve özelliklere “beribenzer aziz” canlı kuşaklara iletmekten kaçınmak bana akıllıcasına gelmiyor.” dedi.

 

Bir Cevap Yazın