’’Lost’’ dizisinde Jack aslında geberik müydü?..

Dünya çapında 6 yıldan bu yana tıpkı fenomen haline mevrut “Lost” izleyicisiyseniz, dizinin başladığı 2004 yılından bu yana 114 bölümünü bile heyecanla izlediyseniz bu haberi sonuna büyüklüğünde zinhar okumayın! Milyonları görüntülük başına kilitleyen Lost dizisi 6 sene aradan sonradan cemaziyelevvel iki buçuk saatlik tıpkı finalle sona erdi. 
 
Fakat yayınlandığı 6 zaman süresince aralarında Golden Globes ve Emmy ödülleri ilkin almak için mecmu 58 ihsan alarak aynı rekora imza atan sekans hayranlarını hayal kırıklığına uğrattı. Kamu 114 bölümü kafalarında soru işaretleriyle izleyen ve dizinin sonunun nereye varacağı üzerine aylarca ser yoran izleyiciler dizideki parçalanmamış sorulara karşılık alacağını beklerken, daha aşkın sorular ve hayalet kırıklığıyla ortada kaldı.

TAYF ÜRÜNÜ ÇIKTI!

Seçme özdek 6 yıl önce Oceanic havayollarının 815 sınırlanmış seferini özne uçağın okyanusta bilinmeyen “esrarlı” ayrımsız adaya düşmesiyle başladı. Uçak kazasından kurtulan 76 emanet, ada yerlilerine cebin mücadelesi, sonradan ortaya çıkan gizemler, yağız duman, adanın mıknatısi çekimi izleyiciyi domuzuna merakta bıraktı . Yemeden Içmeden Amerika ’da beherglas bölümü 15 milyon güç vasıtasıyla izlenen dizinin son sezonunda yapımcılar “İzleyicilerin kafalarındaki bilcümle sorular cevaplanacak” taahhüdünde bulundu. Fakat evvel yayınlanan dizinin finali balaban tıpkısı hayal kırıklığı yarattı. 6 yıl süresince yaşananların dizinin anne karakteri olan Jack Shephard ’ın tıpkı birçok saniyelik ayn kırpmasında yaşanmış tıpkısı fon ürünü olması.

İNTERNETTE FINAL GÖRÜŞLERİ
 
Diziye onlarca saatini harcayan Lost tutkunlarını kahretti. Lost hayranları yaşadığı fon kırıklığını internetteki forumlarda dile getirdi:

– 6 sene süresince bu diziyi izledik. Herhangi Bir esrarengiz fenomen konusunda ser patlattık, teoriler ürettik. Lost bundan sonra bire bir yaşamımızın tıpkı parçası oldu. Ama böyle mükemmel bir dizinin sonu böyle mi biter.

– Acaba ego mi anlamadım, haddinden fazla dayanılmaz bi final oldu de haberim mi yok?

– 6 Tahammülfersa yılı kaybettirdiğiniz üzere teşekkürler. Aptal hesabına konulduk.

– Gelişigüzel şeyi bağlayamayacaklarını anlayış ediyorduk de bu büyüklüğünde dokunaklı tıpkısı finali ben birlikte beklemiyordum.

– Bu dizi film TV tarihinin genişlik nazik kandırmacası .

– Günlerinize, saatlerinize, beklediğiniz aylara yanın. Yazıklar olsun, ne diyeyim.

– 6 zaman! 6 sene! sürekli sorular sorduk, Bu mu cevabınız?

– Bu kadar iri sahne kırıklığı görmedim, beklemiyordum , sinirden ağlıyorum.

– Uçaktan kurtulan kimse yokmuş. 6 sene ya. 6 senede gördüğümüz 1 anmış.

– Daha fazlasını bekliyordum. Sıradan ’lost ’ oldum.

– Son sahnedeki tayyare dahi neydi, henüz çok istifham mu?

– 6 yıl süresince seyrettim hala cezire hakkında on paralık tıpkısı fikrim namevcut.

– Bu son 6 mevsimlik benzeri dizinin finaline yakışmadı.

Yurt

Bir Cevap Yazın