Mafsal ağrılarına ilgi!..

Zaman değişikliklerinde rastlanılan sunu can sıkıcı hastalıklardan tıpkı tanesi adale ve mafsal ağrılarıdır. Birçoğumuz bu ağrıları yorgunluğa ya dahi antipatik algınlığına bağlayabiliyoruz. Bu ağrılar, müstelzim önem verilmediğinde bağ bozumu ve şita aylarını yatarak geçirmemize sebep olabiliyor.

Özellikle sezon değişikliklerinde meydana gelen kas ve eklem ağrılarına yakalanmamamız üzere önerilerde mevcut Derk Etmek Yiğitlik Hastanesi Ortopedi ve Sarsıntı Bilimi Uzmanı Dr. Mirza Yengi Dağtaş, ”Mevsimler değişirken, ısı ve hava akımları vücudumuzda düşük direnç noktaları oluşturabilir. Muhteşem olan alışılagelen vücut ısımızın aut etmenlerden minimum etkilenmesidir. Yazlık kıyafetleri kolaylıkla başlamak yahut kışlıkları süratle yürütmek ferah benzeri çözüm değildir.

Genel yerine sorumluluk ağrısı, belen ağrısı ve ferah olan kıtipiyoz mafsal ağrılarını, bu sezon geçişlerinde görmekteyiz. Sunu yoğun miyalji dediğimiz adale ağrıları karşımıza çıkar. Sabahleyin uyanınca oranla sıcak yataktan koruyucu kişide yahut hamam duştan bilahare dışarı çıkınca yargılama ısı düşmesi, kaslarda basit balkı, kramp ve spazma posta kurgu. Entelekt ısı düşmesi adale içerisindeki kan akımını azaltıp, balkı ve akım kısıtlılığı yapar. Gine aynı şekilde rüzgara maruz kalma esnasında, rüzgar derinin ısısını düşürerek kas ağrılarını meydana getirir.

Evinizdeki gelişigüzel odasının ısısı bir olsun !

Bulunan eklem sertliği veya kireçlenmesi olan hastalar nispetle yunak aylarda elan abat ederler. Soğukların başlaması eklem ağrılarını arttırır. Bu kabil hastalar hele diz ekleminden başlayarak çeşitli havari önlemler almalıdırlar. Soğukta anide hareketler, bulunan etkilenen eklemin soğuktan korunmaması ağırbaşlı ağrılara posta vesile. Aynı şekilde bir evin odaları arası ısı farkı bile benzer şikayetlere kez kurgu.

Görülüyor kim zaman değişiklikleri, alışılagelen metin bireyleri ve tıpkısı zamanda henüz önceleri kronik hastalıkları olan hastaları etkiliyor ve kemik hastalıkları olan kişilerin hekimlere başvuru sayıları artıyor. Bu geçişlerdeki ısı değişikliklerine bağlı eklem ağrıları, cereyan kısıtlılığı yaratarak sosyal hayatımız ve hareket hayatımızda bile performans düşüklüğüne sebep oluyor.

Zaman geçişlerinde, kıytırık önlemler ahzetmek ve cılız korumalar nail olmak aheste afiyet problemleri oluşmadan ilk adam sağlığına ulama sağlamaktadır.”

Bir Cevap Yazın