Magnezyum eksikliğine özen!..

Sözcü’de düzlük düz habere göre mecmu bu şikâyetlerinizin sebebi magnezyum eksikliği olabilir.

Magnezyum minerali, vücudumuzun yapısında olan elzem minerallerden biridir. Elzem kelimesinin anlamını; olmazsa olmaz aylamak için kesinlikle olmalı olarak tanımlayabiliriz.

Magnezyum vücudumuzda görevli olan it canlı çok enzimin yapısında bulunur. Enzimler vücudumuzda gerçekleşen erke protein üretimi ve kas kasılması üzere gelişigüzel nev fonksiyonları düzenleyen kimyasallardır.

Magnezyum kas ve asap sistemi hücrelerinin devamlılığını sağlar. Sonunda kalp atışlarının düzenli olmasında acar olmamızda ve idrak aktivitelerinde etki gösterir.

Magnezyum kemiklerin yapısında bulunur. Sağlam kemikler amacıyla sunu bir iki kalsiyum ve fosfor kadar eke. Magnezyumun yer bol kaynakları ise zayıf baklagiller, besili tohumlar ve parçalanmamış hububat taneleri.

Magnezyum eksikliği yaşamamak için, haftada 1 evet bile 2 posta ark fasulye, nohut yahut yasmık yemeği yememiz yahut salatalarınıza haşlanmış adına kuru baklagil arttırma etmemiz, tıpkısı zamanda bitkisel protein ve tel açısından da beslenmemizi dengeler. Seçkin çağ 1 avuç fındık, fıstık, badem ve ceviz tuhaf veya bir tane tek yersek, magnezyumla birlikte omega-3 ve çinko açısından üstelik beslenmemizi tamamlamış oluyoruz.

Bir Cevap Yazın