Makro kadrosuyla

atv ekranlarında bu akşam geçmiş bölmüyle izleyiciyle buluşacak olan ‘Şen Yuva’, düzenli tıpkı familya yaşantısı sunacak. en üst ‘Binbir Gece’ dizisiyle ekrana gelen Ceyda Düvenci, ‘Avrupa Yakası’ndan sonraları temsil oyunu ‘Alevli Günler’ ve ‘Abimm’ adlı beyaz perde filmiyle özen calip Uzun Üzümcü, ‘Mağara Adamı’ oyunuyla herkesi kahkahaya boğan Alper Köle, Altan Erkekli ve Ayşegül Atik bu dizide biraraya geldi. ‘Şen Yuva’nın sunma banal oyuncusu ise ‘Çokça Güzelce Hareketler Bunlar’ programına peyrev namına gelen ve peşi sıra yaptığı yorumlarıyla yapımcıların dikkatini çekici Osman Sert Servi… Senaryosunu Emrah Sinanoğlu’nun yazdığı, yapımcılığını Necati Akpınar’ın, yönetmenliğini ise Melik Algül’ün üstlendiği paradigma ekibi, bu ailenin yaşantısının izleyicileri çokça eğlendireceğini söyledi.

Altan Erkekli: (Münir’in babası Gönül Eri)
SAMİMİYETİMİZ CIVAR PLANA ÇIKACAK

Dizide canlandırdığım ‘Gönül Eri’, bizden ve yürekten… ‘Ehlidil’, iki oğluyla bu arada kalmış tıpkısı ıra. Şişman oğlu tıbbiyeyi cingöz amma babasının gözüne girememiş. Siktirici oğlunun konservatuvardan çıkışlı olduğunu sanıyor. Emeklilikten sonra etrafla ilişkin temas şeyi obsesyon haline getirmiş, etrafındaki herhangi bir şeyden kendisine meşguliyet çıkarmış aşina simalardan. Uydurmaca tek özelliği bulunmayan! Mış kadar yapmıyor. Ego izleyicinin etkileneceğine inanıyorum. Bence dizimiz samimiyetiyle dolgunca tıpkı noktaya ati.

Ayşegül Çevik: (İnci’nin annesi Sevimli)
BU DİZİDE GÜLÜNÇLÜK SEVDASI YOK!
Dizide komiklik hevesi ve sevdası yok! Rastgele husus haddinden fazla tabii. Ego ‘Şen Yuva’üstelik kızından çokça damadına düşkün benzeri anneyi canlandırıyorum. Evliliğe müdahalesi haddinden fazla fazla… Anneler genelde evlatlarına soysuz olurlar. Amma Gülümser damadı üzere her şeyi yapıyor.

Alper Köle: (Kalender’in oğlu Nurettin)
RACON UĞRUNA SAÇLARIMI KESTİRDİM!
Dizide alışılagelen zamanda fantezi besteleri fail, fakat babası geldiğinde Türk Sanat Müziği’yle ilgileniyormuş kadar hasıl hilekâr benzeri karakteri oynuyorum. Bu caka için saçımı kestirdim. Altan Koca kadar mahirane ayrımsız oyuncuyla tıpkı projede meydan aldığım üzere haddinden fazla mutluyum. Ayrı Ayrı matematiği olan bir senaryo… Çekimler çok sevinçli geçiyor. Oynadıkça ısınıyoruz ve haddinden fazla keyif alıyoruz. Altan Ağabey’in sahnelerini izlemekten haddinden fazla keyif alıyorum. Ortada abus tıpkı familya var. Dizge tıpkı somurtkan… Bilcümle karakterler haddinden fazla enteresan… Dizinin haddinden fazla ilgiyle ve katıksız olması insanların ilgisini çekecek.

Uzun Üzümcü: (Münir)
SENARYOSU HAYAT DOLU OLMAYAN SEKANS BİTER!

Ara Sıra kişiler, Türk seyircisinin beğenisinin dinamikleri olduğunu argüman ediyor. Ama şansınızın de olması lazım. Akilane zamanda eser hayatına başlayıp, akıllıca tıpkısı kitleyle buluşuyor olmanız lazım. Amma ferah bir aksiyon yapmamışsanız; şansınız olsa hangi peki olmasa ne evet… Senaryosu zihayat değilse, dizi film biter. Ama bu model güldürü dizileri acul tüketilen ama yine gine izlendiğinde haddinden fazla keyif veren işler… Zaman 1970’lerde çekilmiş fars filmlerine henüz gülüyoruz. Komedinin işte hakeza tıpkı büyüsü var. Bu kadrodan kötü benzeri gelişim çıkmayacağı belliydi. Bu işe ‘hayır’ diyecek kimesne olduğuna inanmıyorum. Haddinden Fazla mebzul bir kadrosu var. Bu diziyi çekerken kameramanlar ve ışıkçılar gülmekten tıpkı tarafa yığılıp kalıyor. Onları burada canlı enerjik güldürebildiysek, kim bilir ekranda neler yapacağız.

Ceyda Düvenci: (İnci)
BİZİM ENERJİMİZ İZLEYİCİYE BILE GEÇECEK!
Ben sit-com’a uyarlanmış olma süreci yaşıyorum. Umarım herkesin haddinden fazla eğlenerek izleyeceği tıpkı dizi tamam. Bu işi haddizatında çatlak ayında akseptans ettim ve bugüne kadar bekledim. Ekip oluştukça, beklediğime değdiğini dahi görüdm. Necati Ağa (Akpınar) sit-com yapıyoruz dediğinde senaryoyu okumadan bu aksiyon için ‘Tamam!’ dedim. Kol yerine çok keyifli çalışıyoruz. Arkadaşlarımın sahnelerini izlerken haddinden fazla eğleniyorum. Bu enerjinin izleyicilere üstelik geçeceğini düşünüyorum. Biz, oyuncular olarak önce bölümü izledik ve haddinden fazla eğlendik. Umarım cümle çokça beğenecek.

Merve Yurtyapan /Sabahleyin

Bir Cevap Yazın