Maksat Dündar’ı cenazede öldüreceklerdi!

Benzeri lisede okuduğu arkadaşı Kemal Sunal’ın ahiret yolculuğu haberini dinlence üzere gittiği Bozcaada’üstelik öğrenen Türk göstergeç dünyasının adlı ismi Meram Dündar, cenaze amacıyla İstanbul’a çalmak istediğinde benzeri uyarı telefonu aldığını anlattı.

Erek Dündar’ın Bilgi Yayınevi’nden çıkardığı “Ongun Uykular Sayın Seyirciler” ünlü kitap geçtiğimiz günlerde raflardaki yerini aldı. Betik, güdük sürede haddinden fazla satanlar listesindeki yerini aldı.

NEDİM ŞENER’İN KIZINA İTHAF ETTİ

Dündar, Nedim Şener’in kızı Vecide Defne Şener’e ithaf ettiği tezkere amacıyla şunları söylüyor:
“Lüzumlu Star TV’den ayrılışım, gerekse Nedim’in tutukluluk sürecinde uğradığımız iftiralar, Aha Hayatım’ın devamı niteliğinde olmasa de, onu tümler benzeri kitabın yazımını zorunlu kıldı. Çünkü türlü televizyonlara, gazetelere ve internet sitelerine misafir olup, yaşadığım serüveni ve maruz kaldığım saldırıların nedenlerini anlatmaya çalıştıysam dahi, daha uzun ayrımsız açıklamanın görev haline geldiğine inandım. O halde okuyanların ‘Vay canına! Geçmek kim Maksat Dündar bunları birlikte yaşamış!’ diyecekleri çarpıcı gelişmeleri, iğrenç tezgâhları ve ara sıra enteresan olayları da kullanılmamış kitaba katmalıydım. Işte elinizdeki tezkere, bu düşüncelerin ışığında doğdu. Anlattıklarımla hafızanızı tazeleyip, hikmet dağarcığınıza bir nebzecik aynı katkıda bulunabilirsem, nemutlu bana.”

EKSIKSIZLIK SUNAL’IN CENAZESİNDE SUİKAST

Dündar kitabında o suikast girişimini bakın pekâlâ anlattı okurlarına:
 
“Israrla arayanlardan biri de, bayrı dostum Müderris Haluk Şahin… Acilen Haluk’un numarasını çevirdim. Dağdağa içindeydi: ‘Az geçmiş CNN-Türk’ten aradılar. Onlara ayrımsız ihbar mevrut, seni Kemal’in cenaze töreninde vuracaklarmış!..’ Haluk haklıydı. Bıçak sırtı aynı durumdaydım. Evet Eksiksizlik’i akıbet yolculuğuna uğurlayacaktım ya da onunla birlikte ben birlikte mezara girecektim… Teşvikiye Camisi’nin yolunu tuttum. Ayrımsız yandan dahi dönemin İstanbul Inanma Müdürü Hasan Özdemir’i arayıp, CNN Türk’e yapılan ihbarı anlattım. Ölsem da bu törene katılacağımı söyledim. Güvenlik Müdürü ‘Ben değme çeşit önlemi aldıracağım amma siz da tetik olun Maksat Satma!’ dedi. Hoşur da elan caminin uğrunda aracımdan iner inmez, kendimi polis çemberinin süresince buldum. Polisler arasında avluya girdim. Törenin arkası sıra karayoluyla Çanakkale’ye dönerken telefon bir kez daha çaldı. Arayan bu posta Organize Suçlar Yazıhane Müdürü Adil Başkomutan Saçan’dı. ‘Büyük esbak olsun!’ dedi, ‘Tetikçiyi cami avlusunda yakalayıp, kimseye ayırt ettirmeden gözaltına aldık!..Sizi aksetmek amacıyla geldiğini dahi itiraf etti!'”

Bir Cevap Yazın