Maksat Dündar’ın Rıdvan Dilmen yorumunu yadırgadım!

Yıllardır beğenerek izlem ettiğim ama arada bir ara sıra konularda yapmış olduğu yorumları hayretler içerisinde dinlediğim Maksat Dündar ’ın bu akşam, yayınlanan Rıdvan Dilmen haberi böylelikle yapmış olduğu yoruma, hem şaşırdım hemde çok yadırgadım!..

Nedeni gelince..

Işitme sakat biri olmadığım üzere, anlatılanları dikkatle dinleyen ve kurulan cümleler ile hangi anlatılmak istendiğini anlayan ve sözcüklerin nerelere gideceğini bilecek yaşta ve ehliyetli tecrübeye eş biri olarak…

1-Telekulak operasyonu kapsamında gözaltına alınan ve henüz sonraları müddeiumumilik vasıtasıyla erkin bırakılan ve”dosya dışında” kaldığını tez eden Rıdvan Dilmen…

Şayet Rıdvan Dilmen ’in bu beyanı akıllıca ise, bozukluk haberin devamında “fezlekeden edinilen bilgiye göre, Rıdvan Dilmen tutuksuz yargılanmak üzere erkin bırakıldı amma 15 yıl ukubet istemiyle yargılanabilir” diye sona eriyor?…

Burda evet Rıdvan Dilmen açıkça dolma söylüyor, yada siz bu haberde bir ikilem yaşıyorsunuz!..

Çünkü “dosya dışında tutulduğunu tez eden bire bir can nasıl olurda, peki ben yıllar önceki bu adı sabık ve istenmeyen kişilerle 2-3 nöbet görüştüm diyebiliyor!..

Eğer bir size söylediği bu beyanı, yani tıpkısı şekilde yapmış olduğu istekle ikrarı sayın savcıyada söylemişse ki zannederim öyle, o zaman, bu durumda birini ne savcı dosya dışı bırakır?..

Kaldı kim, siz haberin böylecene konuyla ile deste yaptığınız yorumda, Rıdvan Dilmen ’mağara bu beyanına inanmadığınızı “bu sözler Rıdvan Dilmen ’nin öz iddiası” diye niteleyerek zımnen de olsa dile getirdiniz..

Sayın Dündar, siz yıllarını bu mesleğe vermiş ve kişi tabirinizle “başlangıç koltukta” 35 sene balaban başarılara imza atmış ve herhangi bir fırsatta “hukukun üstünlüğüne” inandığını belirten biri olarak, tekmil manası ile ortaya çıkmamış tıpkı olayın kahramanlarını ana veri bültenine taşırken zat kendinize ve etrafınıza lacerem mantık bir esbabımucibe bulabiliyorsunuz?…

Filhakika tepeden inme ediyorum!..

2- Bu geceki davranışınıza benzer aynı davranışı Bahir Seki olayında bile yaptınız!..

Sayın Dündar, Dünya ’nın neresinde görülmüştür söylermisiniz lütfen..

“metal kısaltmak ve kullananlara kayran bulmak” suçlaması ile mahkemeye gönderme edilen ve 6 kamer delik yattıktan sonra, yargılanması tutuklanmadan devam eden ayrımsız zanlıyı esas malumat bültenine nida etmişlerdir ve özel piyano eşliğinde şarkılar söyletmişlerdir?..

Acun ’bile buna benzer benzeri bambaşka kat sayı daha varmıdır?…

Sayın Dündar, siz “Hukukun üstünlüğüne” inanan biri kendisine aynı o kadar üstelik öz vicdani adaletinize aşina olmak ve koşullar hangi olursa olsun herkese kıymet şekilde yapmak zorundasınız..

3- Şarkıcı Tarkan ’ın içre bulunduğu “kokain operasyonunda,”bir meslektaşınız eşi olan hanımın adı gazetelerde ve balaban marifet sitelerinde açık yazıldığı halde, benzeri akşam sunduğunuz anne bili bülteninde sebep bu konuyu irdelemediniz?…

Bu akşam ezanı sunduğunuz anne olgun bülteninde üstelik benzeri davranışınız bitmeme etti!..

“Telekulak operasyonunda” biricik ölümlü Rıdvan Dilmen miydi?..

Faydalı… Bambaşka haddinden fazla kebir isimlerde vardı… Zaman üç balaban gazetede ve Türkiye ’nin yer şişman vukuf portallarında bu kişilerin ismi açıkca yazıyordu.. Herhalde gözünüzden kaçtı!..

Ezcümle sayın Dündar, kusura bakma ama senin kadar bire bir tecrübenin, vicdani doğruluk anlayışı ahval, zülfüyare dokunduğu zaman değişiyorsa! Benim hakeza bir bilgeye ve tecrübeye hangi inancım kalır nede saygım!..

Ben bu memleketin kimliğini haiz tıpkı vatandaşı namına aklıma takılanları sana berrak yazdım gerisi sana artmış..

Sacit Arslan

Bir Cevap Yazın