Makyajda son trend: Strobing

Akşam’dan Sebile Ölmez’in haberine göre makyajda kontur ve aydınlatma ya de ışık ve röfle teknikleri Kim Kardashian’la gelişigüzel haddinden fazla moda oldu. Tamam dünyada çılgınlar kabil uygulandı. Çokça şart olmamasına karşın günce makyajın ayrımsız parçası gibi görüldü. Fakat normalde basit kusurları durdurmak üzere haddinden fazla dolgunca tıpkı beceri olsa de kavisli uygulandığında hasis keskin benzeri görüntü oluşmasına da neden olabiliyor. Kontur, yüz hatlarınızı elan kemiksiz yapar ancak bu henüz kadınsı görünürken, Strobing makyaj sizin cildinizi ışıldatarak henüz zihayat mıhlı ve taze tıpkı görünüme kavuşmanızı sağlar.

Alelhusus gökçe yazın bu ışıltıyla kademe halinde makyaj yapmadan çokça elan birkaç dokunuşla ferah, tüvana ve adamakıllı görünebilirsiniz. Strobing haddizatında highlighting uygulamasının bakir adı yani yıpranmamış modası. Filhakika bildiğimiz tenvir tekniklerini gölgelendirme yani kontur olmadan uyguladığınızda ve bunu projektör ürünlerle yaptığınızda Strobing Makyaj yapmış olursunuz. Fakat yanlış uygulanırsa buğulu, yani “dewy” kaynak terli kabil görünmenize amil olabilir.

STROBING NASIL UYGULANIR?

Amacı kusursuz bir gösteriş bürümek olan Strobing makyajın akıllıcasına kullanılması için aşağıdaki önerilerimi dikkate alabilirsiniz.
– Bol bire bir nemlendirici kullanarak cildinizi makyaja hazırlayın.
– Cildinize en andıran tonlarda highlighter yani aydınlatıcı kullanın.
– Aydınlatıcıyı sadece ışığın yüzünüzde aydınlattığı noktalara uygulayın: Elmacık kemikleriniz, şakaklarınız, alın veya takım kavisi üstü, set altı, burun köprüsü, kibir ucu, gözlerin burun köprüsüne mail çöz köşesi, gaga üstü.
– Nakit yahut kızartı eser kullanıyorsanız mutlaka ilk elinizin üstünde fazlasını cebin. Ürünü
bütün yüzünüze yaymamaya ilgi edin.
– Eğer cildiniz yağlıysa alnınıza ve çenenize asla uygulamayın.
– Highlighterı uyguladıktan sonra tıpkısı fırça yahut süngerle çokça dolgunca dağıtın.
– Cildiniz yağlıysa katiyetle donuk mahsulat kullanın.
Güç projektör highlighter yerine kendinden çokça beş altı parıltı içeren aydınlatıcı kullanın.
– Temiz cildinizle floresan kabil parlamamak amacıyla makyajınızın bazından, fondötenine
kadar mat ürünler tercih edin.
– Sivilce veya kızarıklıklarınızın üstüne birlikte highlighter uygulamayın. Tamam dikkati bu
bölgelere vira etmek istemezsiniz.

Bir Cevap Yazın