Mânialı çocuğa ’Cinsel atak’ya madun sınırdan ukubet!

Milliyet’te yer düz habere bakarak Bağlar İlçesi ’nde bakkal işleten A.A., çırılçıplak zeka geriliği bulunan M.Ö., 2014 yılında iddiaya bakarak işyerinin peş tarafında perde ile çarpık bölüme götürüldü. 12 yaşındaki çocuğa eşeysel istismarda bulunan sakil, hasis kızın annesinin gelmesi üstüne yakalandı. Hazırlanan iddianamede, A.A. ’nın ’Çocuğun cinsî istismarı ’ ve ’Kişiyi hürriyetinden yoksun kılma ’ suçlarından 23 yıla büyüklüğünde hapisle cezalandırılması istendi.

İddianamede aşağı kızın fenomen haset bakkala geldiği, A.A. ’nın kızı gerelti ile ayrık bölüme götürdüğü belirtildi. Şüphelinin mağdura eşeysel istismarda bulunduğunu belirten müddeiumumi, bu tam banal kızın annesinin geldiğini kaydetti. Kızına seslenen annenin bakkalı ikiye ayıran perdeyi araladığını ve M.Ö. ’yü pantolonu dizine kadar inik gördüğünü tamlayan savcı, bu sırada şüphelinin dahi mağdurun uğrunda ve pantolonu inik şekilde olduğunu kaydetti. Gördüğü görünüş üstüne şüpheliye saldıran annenin, eşinin lüks reaksiyon vermesinden korktuğu amacıyla olayı gizlediği belirtilen iddianamede, iki dönme bilahare A.A. ’yı tekrar mahallede görmesi üstüne polise gittiği rapor edildi.

“UTANARAK SÖYLÜYORUM”

İddianamenin kabulü ardından sanık A.A. ’nın yargılaması Diyarbakır 2 ’nci Gösterişli Ceza Mahkemesi ’nde yapıldı. İfadesinde mağdurun dükkana girip duvaklı bölüme geçtiğini belirten A.A., “Kolundan tutup dışarı çekmeye çalışınca bana sarıldı. Azrail gelince çıktım.  Döndüğümde üstünü çıkarmış bana yoluyla ’Gel ’ işareti yapıyordu. Elbisesini giymesini yoksa onu döveceğimi söyledim. Hakaret Etmek isterken fermuarımı açmaya çalıştı. O an boşaldığımı ayırt ettim. Bu tam annesi geldi ve beni suçladı. Torun sahibi olduğumu ve birşey yapmadığımı söyledim. Yüzüme tükürüp işyerimden artık. 2 bölüm sonradan mağdurun temel ve ablaları geldi. Annesi arkama geçip belimden tuttu. Ablası önüme geçip fermuramı açtı. Dokununca gelen spermi çaput parçasına sildi. Sonraları beni dövmeye başladılar. Tıpkısı devir bilahare işyerimi açmaya geldiğimde mağdurun annesi küfür ederek beni öldüreceklerini söyledi. Olayın büyümemesi üzere dükkanı açmadım. Bunları utanarak söylüyorum” iddiasında bulundu.

“KIZIM YADIRGATICI GEÇİRİYORDU”

Mağdurun annesi N.Ö. ise yüzdelik 50 ’Zihinsel, psikoloji ve fert engelli’ kızının bakkaldan dönmemesi konusunda onu aramaya başladığını, bakkalda seslenince perdenin aralandığını gördüğünü ifade ederek, “Perdeyi çekince kızımın pantolunun dizine kadar indirilmiş, kazağının çekili olduğunu gördüm. Sanığı kızımın birlikte cinsel organı dışarıda görünce gözüm karardı ve üstüne yürüdüm. Vurunca denk vermedi. Kızım kilitlendi ve alişilmamiş geçirdi. 2 ahit sonra sanığın bakkal dükkanını açtığını görünce olanları polise anlattım” diye niteleyerek konuştu.

“BERDUŞ ÂDEM HAPSE GİRSİN”

Duruşmada kıygın M.Ö. ’nün psikolog eşliğinde ifadesi makbuz. Bakkalın kendisine dokunduğunu tamlayan mağdura bulutsuz karı ve koca figürleri gösterildi.

Sanığın neresine dokunduğunu gösteren M.Ö., ifadesi sırasında A.A. ’yı ’Berduş koca ’ olarak tanım etti.

Sanığın hapiste olup olmadığını soran mağdurun ’Bakimsiz kayirici hapse girsin ’ dediği belirtildi. Fenomen sırasında kıygın çocuğun üstünde mevcut elbiselerin yapılan kriminal incelemesinde kâin atmık örneklerinin sanıktan alınan nefes örneği ile ağır ezgi olduğu belirlendi.

Dicle Üniversitesi heyet raporunda mağdurun maruz kaldığı fiilin türel sonucunu algılama yeteneğinin gelişmediği, ruh sağlığının da bozulmadığı belirtildi. Diyarbakır 2 ’nci Güç Ceza Mahkemesi, maznun A.A. ’yı ’Cinsel saldırış ’ suçundan alt sınırdan 4 yıl mapushane ’Kişiyi hürriyetinden mahrum kılma ’ suçundan de 4.5 yıl almak üzere toplanmış 8.5 yıl dam cezası verdi.

Bir Cevap Yazın