Mânialı ve sakat yakınlarına muştu!..

Takvim’den Itır Çalık’ın haberine göre Hükümet’in mânialı ve özürlü yakınlarının günlük bakım sorunlarını fasletmek amacıyla hayata geçireceği ‘gündüzlü bakım merkezleri’ sisteminin detayları belli oldu. Eş ve Içtimai Politikalar Bakanlığı yoluyla öncelikle 11 büyükşehirde, mahalle aralarında kurulacak ‘gündüzlü bakım merkezleri’ ile yurttaş, işe gidip gelme yahut çalışmıyorsa bile hastane işleri üzere ivedi durumlarda özürlü yakınını bu merkezlere ruz bırakıp, akşam çalışma bitiminde alabilecek. Merkezler, vatandaşlara ücretsiz olarak hizmet verecek. Sonunda azamet, evinde özürlü yakınına icra vekili vatandaşın yükünü hafifletecek. Hükümet programında geçmiş 100 günlük süre içerisinde gerçekleştirilecek uygulamalar arasında yer kayran bu hizmetin, bütçede kesinleşmesi ile birlikte hayata geçirilmesi planlanıyor.

DIŞARI ÇIKACAKLAR

Bakanlık Mânialı ve Buğulu Hizmetleri Umumi Müdürü İshak Dikici, engellilerin tamlık bakım ihtiyaçlarının karşılanacağını söyledi. Otama programlarından rehabilitasyona zorlu çok imkandan yararlanabilecek olan engelliler, evde bağlı kalmaktan üstelik kurtulacak.

4 BİN ÖZÜRLÜ VAZIFELI ALINACAK

Emek Bakanı Süleyman Aristokrat, “Bugüne büyüklüğünde 40 bin sakat, memuroldu. Hem bu kamer hem dahi 2016’nın önceki aylarında 4 bin özürlü vatandaşımız daha işe girecek” dedi.

Bir Cevap Yazın