Mankafalığım Kayda Geçsin

Mankafalığım Kayda Geçsin

Yasaların ;
Benzeri :  Biz bayağı insanlar,
İki :  imtiyazlılar  üzere ikiye ayrıldığını anlamam ,
Demokrasinin;
Ayrımsız :  Biz sıradan insanlara tanımlanan , öğretilen
İki ;  muamma politik ajandaların demokrasisi girmek için iki koldan yürüdüğünü  anlamam  50 yılımı aldı.

Karar vericilerin ; 
Belirsiz ajandalarının  dikkat dağıtan lazım aktörlerini benzeri ideolojide birleştirdiği ve arada sırada dağıttığını da anlamam az asır aldı.

Hani kızıyoruz ya, döndü diyerek aslında dönen bulunmayan, çünkü izlem edilen tıpkısı cızık namevcut. Kah oradalar , kah  buradalar. Bu oyunda kuklalar var. kendi kendine akım etmeye kalkarsa ipleri tutanların yerle tıpkı ettiği kuklalar.

Birden ünlü , şapadanak zengin , ani bildirme yönetmen, yer aktör, aynı tornistan şarkıyla yeryüzü şarkıcı olunuyor , bilahare apansızın namevcut olunuyor ve anlamıyor haddinden fazla şaşıyoruz ya  , bunun  da haddini bilme veya bilmeme çizi çizgisi ortada benzeri medcezir manzarası olduğunu  anlamam  üstelik 50 yılımı aldı.

Veren , kimi vakit haddini aşanlardan kafasız alıyor hepsi bu.

Birlik tersi de oluyor , iletişim araçları   ayrımsız teraneyle ayrımsız adam yıllarca  ayakta tutulabiliyor.

Şen aynı avlu bu sınırları anlayabilenler içindir , benim kabilinden mankafalar üzere değil.

Benim bunları anlayabilmem zahir evet de 50 yıl alır, şaşıp kalıyorum yahu, bu ne mankafalılıktır !

Bile beni zeki avrat zar yazar  yavaş madde haline getirdiklerini anlamayacak kadar mankafaymışım, bunu dahi 50 sene sonra anladım.

Olur beni pespaye zeki zannedenler olabilir mi, tabiatıyla türlü bu durumda  onların benden henüz izansız olma ihtimalleri çok  efdal, ki bu bana bahtiyarlık vermiyor hele ayrımsız tanesi var kim …. ahlaklı, anlaklı harbi, araştırman, aydınlık ikide bir kitabı söyleşide  50 şerha satıldı diyerek bana sevinç haberleri verip durdukça , yüzüne alın olmasa da ‘Allahım bunun gözünü açgözlü, çoluğuna çocuğuna çığlık , benden beter gabi olmuş , sen ızdırap bari’ diye yakarış ediyorum.

Deminden gelelim temel kayda geçirmek istediğim ‘Kamuya para reşit’ eşhas meselesine.

Bu kavramın sırrını dahi şöyle çözdüm, insanın gözündeki engel kalkınca beyin çorap söküğü oluyor , ‘Kamuya Para’ olma meselesinde aldandığımız yasakçı, istisnalar dış ülkemizin şöhretler kadrosunun  bu noktada ‘KAMUYA MAL EDİLMİŞ’ olmaları, tığ kişi kendilerine becerileriyle kamuya mülk olduklarını vehmede  duralım, esasta yok hakeza aynı husus , dünyalık edilmişlerdir kâffesi bu.

100 haneden 14-15  hanenin izlediği dizileri arz mükemmeldir, en çokça izlenendir , şarkıları serzeniş dövünme üzerinedir ama protest , ser kaldırı şarkıları söyledikleri ilan edilir , (Merhum Toplama Kara ‘İşçisin sen iştirakçi lakırtı ‘ diye niteleyerek ezgi söyledi Almanya’evet ağırlık kaçtı, halbuki bunlar her daim temas yerde başıboş dolaşımdadırlar , bölüt zavallılık aşılayan  ve saç sarrafiye yolduran ve bol keseden racon kesen şarkılarıyla  bunlara itibar ödül  edilir , nedense bu sene adamakıllı zıvanadan çıkacak haldedirler )

Bunlar on paralık sorumluluk çekmezler, buna karşın
bütün kıygın,
bütün yasaklanmış,
bütün kusur dilenmesi gereken kahramandırlar, ama alplık yapmaları bahis konusu değildir.
Para süresince yüzerler , borsalarda kaybederler gene de yüzdükleri servet havuzunda ayakları dibe değmez, dilleri uzundur, kendilerini övmekten kaçınmazlar, aslında birbirleriyle dostlukları filan birlikte yoktur , biri ölünce gayr  daha cenaze kalkmadan arkadaşının peşinden gerçekte ondan elan ‘Baba’ olduğunu anlatır, evet birlikte ‘Krallık’ hakkını doğrulama ederken kendini ‘Kraliçe’ car edebilir.
Acımasızdırlar, töreleri yoktur, imanları ölünün ardı sıra şüphesiz konuşulacağını onlara yol göstermez .

Cesurluk isteyen toplumsal sorumlulukları tek yoktur. Fakat kişi reklamlarını yapabilecekleri sorumlulukları alırlar.

Söz Gelişi Jodie Foster  ‘Kamuya Mülk Ergin seçme eşcinselin bunu yayımlamak görevidir’ derken  kastı kendi avantajlarına ehil olmayanları çoğaltmak amacıyla gereken cesareti göstermeyi  içtimai sorumluluk addetmesi.

Bu elbette destek ballıdarı kadın makyajına bürünmekle benzeri madde değil,  Jodie Foster yaptıklarının sorumluluğunu alabilen tıpkı oyuncu, düşünebilen ayrımsız  sanatkâr, iyi tıpkısı ana, güzel tıpkı eş  olduğu üzere,  iki yüzlülüğü mat etmek amacıyla  eşcinsel olduğunu açıklıyor , saklamıyor.

Var mı bizde hakeza kahraman eşcinsel eş, ayvaz   ‘Kamuya Dünyalik edilmiş’ ?

Yoktur zira  bu düzenin akıllılarıdır onlar , köylü olan benim.

Ego bunlar gibi düşüncesiz olmadığıma ümitsiz değilim.

Şu beceriksizlik, köylü halimle kendimi Yaradan’dan ötürü seviyorum.

Hikmetinden soru olunmaz Rabbim tıpkısı nedeni var kim beni hakeza geri yarattı.

Bu çağ bu ‘Kamuya Mülk Edilmiş’  ‘Public Figure’ denilen medyanın mukassi çoğunluğunu kayda geçirirken , aynı apayrı  ‘Kamuya Servet Edilmiş’  ‘Siyasi Figürlere’i de kayda buyurmak  isterim.
Bu iki kol arasındaki dayanışmayı üstelik ayrıca kayda geçirelim. Bittabi istisnalar dış.

Sayın Siyasal Figürler, 
‘Kamuya para edilmişler’ le  aşırılmış atmayınız,  cırt cırt telefon mesajlarıyla bildiriyorsunuz  hangi kanalda , hangi programa çıktığınızı, ee seçkin gün ayrımsız şeyleri benim kadar tıpkısı köylü da dinlemiyor çıktı.
Sıkıldık, sıkılınca  kayırıcı akıllanırmış , biraz akıllandık.
Bana bakarak hava okşayıcı, sav bundan öteye partinizin sorunu. Iletişim Araçları tıpkısı teraneyle bire bir siyasal figürü ayakta tutamaz. İşin ucunda sandık var ! Dizilere  izlenme payı 15-16 olunca yetiyor ama size yetmez…..

Sevgiyle
Necef HAYIR /
necefugurlu@gmail.com

Bir Cevap Yazın