Mansız’dan Bilic itirafı!

NTVSpor’dan Erbatur Ergenekon’a konuşan Ilhan Mansız, 4 büyüklerin unutulmaz futbolcuları arasındaki futbol turnuvası sırasında soruları yanıtladı.

Beşiktaş’ın evvel yarıyı lider kapattığına ilgi çeken Ilhan Mansız, siyah beyazlı takımın genişlik büyük dezavantajının sahasında oynayamaması olduğunu vurguladı: “Sonsuz Olimpiyat’ta evet da ayrıksı statlarda oynaması Beşiktaş için nazik dezavantaj ama şu asıl kadar bu dezavantajı oynadıkları futbolla kapattılar. Muhteşem olan geçmiş yarıdaki performansı bitmeme ettirerek ligin sonuna büyüklüğünde sergilemeli ve şampiyonluk ipini göğüslemeleri…”

“Sen Alman futbolunu haddinden fazla bol bilen biri kendisine Mario Gomez’in performansını pekâlâ değerlendiriyorsun?” sorusuna ise sakat şans topçu, “Gomez, Beşiktaş’a gelerek eski performansına kavuşmaya başladı. Boğuk eyyam geçiriyordu…” diye niteleyerek yanıt verdi.

“BILIC’İN YARDIMCILIĞI TEKLİFİNİ REDDETTİM”

Mansız, Beşiktaş’ta Bilic döneminde apotr antrenörlük teklifi geldiğini amma bunu reddettiğini dahi söyledi. Önder Dikkat döneminde kâh görüşmeler olduğunu vurgulayan Imparator Mansız “Orada birlikte Alemdar Ilgi’e Bilic’in yardımcısı görünmek istemediğimi söyledim” dedi. Mansız görüşmede, 1 yıldır kulüpte olan bir hocanın sakat bire bir oyuncuyu kurgu ekip ekibine hıyanet etmeyeceğini diyerek getirdiğini dahi vurguladı.

Imparator Mansız Beşiktaş’ta Sportif Yönetmen adına görev almak üstüne ise daha olumlu konuşarak “Sportif Direktörlük gayet çalımlı aynı teklif amma Türkiye’de maasef sportif müdürlük Avrupa’daki üzere işlemediği üzere böyle tıpkı düşüncem üstelik bulunmayan. Gittikçe bu dalan tıpkı öneri gelirse değerlendirmeye alır, düşünürüm. Eğer beklentilerim çerçevesinde gelişirse göreve hevesli olabilirim” dedi.

Bir Cevap Yazın