Mansur Arık yıllar süren sessizliğini bozdu

Akşam’dan Aysun Yıldız’a konuşan Mansur Sıska, yeni projelerinden bahsetti…

İÇİMDEN GELENİ YAPIYORUM

Beste ve melodi yapmaya kamu doğal gaz bitmeme ediyorum. Yaptığım şarkıları yorumcu arkadaşlara veriyorum. Güzeşte yıl sesini ve yorumunu haddinden fazla sevdiğim Azeri Kızı Günel ’e “Gelişigüzel şeye ayar”, İdo Tatlıses ’e “Çıdam” adlı şarkımı verdim. Bu benim üzere bambaşka bire bir kasırga, bambaşka aynı sağlık. Değişik formatlarda şarkılarım var. Arabesk, Türkçe popüler, caz, club, rock kabil. Kendimi kısıtlamadan içimden gelen müziği yapmaya çalışıyorum.

TEKLİFE SICAK BAKTIM

Herkesin sevdiği şarkımı gine yeni soundlarla piyasaya arz etmek balaban keyif verdi. Berkant ’ın (Dural) azmi ve projeye verdiği mücahede beni de heyecanlandırdı. Berkant tıpkı zamanda hayalet paylaştığım ve birçok şarkımı düzenlemiş tıpkı DJ. Kullanılmamış tarzlar dinleyiciyi keyiflendirdiği için, Berkant “Maatteessüf” şarkımın yeni düzenlemesini henüz arzulu şekilde dinleyiciye sunmayı önerdi. Teklife sıcak baktım ve hayata geçirdik.

YENİ ŞARKILAR VAR

Parçalarımı fora etmek talip birçok kişi oluyordu amma Berkant ’ın teklifi bana daha samimi geldi. Hem şarkının kullanılmamış versiyonunun ortaya sunulması hem dahi Berkant kardeşimin hayalini akdetmek açısından projeyi bu arada yaptık.

Yeni şarkılarımdan oluşan tıpkı proje hazırlıyoruz. Yıpranmamış şarkılar ve yıpranmamış tarzlar üstünde çalışıyoruz. Bu sene yine apayrı yorumcuların albümünde çıkacak olan şarkılarım var.

Bir Cevap Yazın