Mardin Derik’te 1 leşker şehit oldu

Milliyet’te meydan alan habere göre Mardin’birlikte Derik İlçesi ’nde PKK ’lı teröristler aracılığıyla ara sıra sokaklara kazılan trap ve kurulan barikatların kaldırılması üzere düzenlenen cerrahi müdahale kapsamında 25 Son Teşrin akşamından bu yana geçerli sokağa ayazlık yasağı bitmeme ederken, bu Sabaha karşı çatışmalar şiddetlendi.

Çatışmalar sırasında abes tıpkısı okula roketatarlı saldırı düzenlenirken, atık bazuka mermilerinden biri eve huruç etti. Derik İlçesi ’nde düzenlenen ameliyat dolayısıyla sokağa hayat yasağı bitmeme ederken, çatışmalar bu sabah şiddetlendi. Hendeklerin bunaltıcı olduğu Biberli Mahallesi ’nde güç bomba ve zırh sesleri gelirken, Cevizpınar Mahallesi ’ndeki boş Namık Eksiksizlik Ilköğretim Okulu ’na roketatarlı atılım düzenlendi. Çatışmalar sırasında Ömer Afet ’ın evine de roketatar mermisi eski etti. Olayda fert kaybı olmadı, hasar meydana geldi.

Mardin ’e revan HDP Adam Umumi Başkan Yardımcısı Meral Müşavere Beştaş başkanlığında HDP ’li tıpkısı heyetin sokağa ayazlık yasağının sürdüğü ilçeye örtmek amacıyla girişimlerde bulunduğu rapor edildi.

1 ÇERI MARTIR

Sokağa balkon yasağının ve operasyonların sürdüğü Mardin ’mağara Derik ilçesinde sabahleyin saatlerinde teröristlerce askeri ayrımsız araca roketatarlı çevik düzenlendi. Saldırıda, önce belirlemelere göre 1 er şehit oldu, 1 leşker yaralandı. Bölgede faaliyetler ve çatışmaların sürdüğü belirtildi.

GENELKURMAY BAŞKANLIĞI AÇIKLAMA YAPTI

Erkânıharbiyeiumumiye Başkanlığı’nın yaptığı izah şöyle:

“30 Kasım 2015 tarihinde saat 08.30’üstelik Mardin ili Derik ilçe merkezinde yürütülmekte olan operasyonda Yarıcı Yıldırı Örgütü mensubu teröristlerle sâdır çatışmada kahraman bire bir cebe arkadaşımız ağır şekilde yaralanmıştır. Yaralanan cebe arkadaşımız derhal hastaneye sevkedilmiş olup hastanede yapılan tamam müdahalelere karşın kurtarılamayarak şehit olmuştur.

Devam eden operasyonda, saat 10.45’te bir yiğit zırh arkadaşımız de güç yaralanmış, tahliye edildiği hastanede tedavisine devam edilmektedir.

3 YILDIRICI ÖLDÜRÜLDÜ

Çıkan çatışmada üç yildirici atıl arkaç getirilmiş olup, cerrahi müdahale devam etmektedir.

Bizleri koyu tıpkı acı ve üzüntüye boğan bu saldırıda hayatını kaybeden muazzez şehidimize Tanrı ’fecir rahmet, şehidimizin kızıl ailesine, yakınlarına, Türk Silahlı Kuvvetleri mensuplarımıza ve Şanlı Türk Milletine başsağlığı ve sabır; yaralanan kahraman zırh arkadaşımıza acil şifalar arzu ediyoruz.

Kamuoyuna saygı ile duyurulur.”

Bir Cevap Yazın