Mardin’de çatışma: PKK’ya sakil darbe!

Milliyet’te saha düz habere bakarak Mardin kırsalında terör örgütü PKK ’evet müteveccih düzenlenen operasyonda sâdır çatışmada 3 PKK ’lı öldürüldü, çok sayıda silah ve cephane ele geçirildi.

Mardin Valiliğinden yapılan açıklamada, Ömerli-Nusaybin-Midyat kırsalında PKK ’lılara yönelik planlı operasyonda 3 teröristin öldürüldüğü kaydedildi. PKK ’lılara yardım ve karyola ettikleri belirleme edilen 3 kişinin birlikte gözaltına alındığı belirtilen açıklamada, ayrıca 3 skor Kaleşnikof piyade tüfeği, 13 skor Kaleşnikof yaya tüfeğine ilgili mahmul şarjör, bire bir adet akşam kuruntu dürbünü, bomba yapımında mergup 200 kg amonyum nitrat, umum yapımı patlayıcı yapımında geçer not haddinden fazla sayıda malzeme, bire bir nüsha tuzaklanmış tulum, 29 sayı saldırış yeleği ve çok sayıda muhtelif çul, yaşam, sıhhiye malzemesi ele geçirildiği aktarıldı.

Açıklamada, operasyon bölgesinde melce adına geçer 7 ayrı mağaranın tahrip edilerek kullanılamaz arkaç getirildiği kaydedildi.

MARDİN VALİLİĞİNDEN NUSAYBİN VE ÖMERYAN DAĞI AÇIKLAMASI

Mardin Valiliği, Nusaybin İlçesi’ndeki 4 mahallede, 4 ahit uygulanan sokağa balkon yasağı, yapılan ameliyat sırasında örgüte ait ele geçirilen cebe, cephane ile mülga hendek ve barikatlarla ait yazılı açıklama yaptı.

Mardin Valiliği vasıtasıyla yapılan kayıtlı açıklamada, Nusaybin’da 4 mahallede 4 dönem makbul sokağa hayat yasağı ve düzenlenen operasyonla ilişik detaylı bilgiler yeraldı. Vilayet açıklamasında, ‘Nusaybin’deki Abdulkadirpaşa, Fırat, Dicle ve Yenişehir Mahallelerinde 06 Boşluk 2015 Alım Satım haset saat 07.00’dan itibaren ikinci aynı duyuruya kadar sokağa hayat yasağı kararı alınmıştı. Sokağa gezinti yasağı 09 Fasıla 2015 Çarşamba günü saat 17.00’den itibaren kaldırılmıştır. 06 Boşluk 2015 ile 09 Boşluk 2015 tarihleri arasında polis ve bitirmiş kuvvetlerimiz marifetiyle koordineli şekilde yapılan işler sonucunda; 7 PKK/KCK yıldırı örgütü mensubu aylak hale getirilmiştir. Asayiş güçlerimize ve zırhlı araçlarımıza saldırıda mevcut 3 PKK/KCK terör örgütü mensubunun asayiş güçlerimizle girdiği çatışmada yaralandığı değerlendirilmektedir. Icra edilen operasyonlarda 2 adet kaleşnikof bellik silah ve bu silahlara ilgili 49 nüsha fişek ile 1 nüsha roketatar silahı ele geçirilmiştir. 8 skor barikat ve hendek kapatılmıştır. 5 sayı tuzaklama bomba düzeneği kontrollü yerine imha edilmiştir. Barikat adına geçer 1 TIR kaldırılmıştır. PKK/KCK terör örgütü mensuplarınca yapılan saldırılarda 1 polis memurumuz martir olmuştur. Yürütme edilen operasyonlar esnasında 8 polis memurumuz yaralanmıştır. Yapılan saldırılarda 3 özlük hayatını kaybetmiş, 6 özlük yaralanmıştır. PKK/KCK yıldırı örgütü mensuplarınca düzenlilik güçlerimize müteveccih 11 nüsha roketatarlı atılım düzenlenmiştir. PKK/KCK yıldırı örgütü mensuplarınca düzenlilik güçlerimize yönelik 3 sayı tuzaklama bomba patlatılmıştır. PKK/KCK terör örgütü mensuplarınca yapılan saldırılarda 3 skor zırhlı aracımız kötülük görmüştür.

Hayatını kaybeden şehidimize ve vatandaşlara Allah’tan rahmet, yakınlarına ve eren milletimize başsağlığı ve çıdam diliyoruz. Yanık polis memurlarımızın ve vatandaşlarımızın tedavileri halen bitmeme etmektedir. Yanık polis güçleri memurlarımıza ve vatandaşlarımıza evgin şifalar istek ediyoruz. Vatandaşlarımızın sokağa hayat yasağına inkıyat noktasında gösterdikleri çıdam ve sağduyu ile sağlık operasyonlarına verdiği destekler amacıyla teşekkür ediyoruz’ denildi.

ÖMERYAN DAĞI OPERASYONU

Mardin Valiliği marifetiyle, Ömeryan Dağı’nda yapılan operasyonla ait yapılan açıklamada şu bilgilere vadi verildi: ‘İlimiz Ömerli, Midyat, Nusaybin kırsalında bulunan bölücü terör örgütü mensuplarını işsiz hale beyan etmek amacıyla 09 Ara 2015 tarihinde güvenlik kuvvetlerimizce aynı ameliyat yürütme edilmiş olup yürütme edilen işler sonucunda; 3 yarıcı terör örgütü mensubu atıl ayla getirilmiştir. Bölen yıldırı örgütü mensuplarına yardım ve karyola yaptığı belirleme edilen 3 nefer gözaltına alınmıştır. Ayrıca yürütme edilen operasyonda; 3 sayı kaleşnikof piyon tüfeği, 13 sayı kaleşnikof yaya tüfeğine ilişkin kırcı şarjör, 1 skor gece kuruntu dürbünü, bomba yapımında mergup 200 kilo amonyum nitrat, halk yapımı patlayıcı yapımında kullanılan çok sayıda malzeme, 1 sayı tuzaklanmış tombul, 29 nüsha cüretkâr yeleği, çokça sayıda heterojen giysi, dirim ve sıhhiye malzemesi ele geçirilmiştir. Ameliyat bölgesinde melce kendisine beğenilen 7 ayrı in iptal edilerek kullanılamaz arkaç getirilmiştir. Düzenlilik kuvvetlerimizce kamu düzeninin tesisi ve vatandaşlarımızın huzurunun temini amacıyla operasyonlara kararlılıkla devam edilecektir.’

Bir Cevap Yazın