Martin Linnes İstanbul’da!

Akşam’bile kayran düz habere bakarak Galatasaray, Molde’nin iyi bek oyuncusu Martin Linnes’in transferi üzere görüşmelere başlandığını Kamuoyu Tenvirat Platformu’na bildirdi ve güre oyuncu Türkiye’ye geldi.

Galatasaray’ın açıklamasında, “Martin Linnes için oyuncunun kulübü Molde FK ile resmi görüşmelere başlanmış olup oyuncunun İstanbul’dahi esenlik kontrolünden geçmesi akabinde kamuoyu bilgilendirilecektir. Saygıyla duyurulur” ifadeleri meydan aldı.

“G.SARAY TÜRKİYE’NİN GENIŞLIK IRI KULÜBÜ”

Norveçli oyuncu, Türkiye’ye geldikten sonraları havaalanında geçmiş açıklamalarını yaptı ve, “Çokça heyecanlıyım. Galatasaray çok nazik aynı kulüp. Önümüzdeki günlerde ne olacağını göreceğiz. İnsanlar bana Türkiye’nin en nazik kulübü olduğunu söyledi, bunu duydum. Galatasaray ile ilişkin olumlu bilgiler aldım” ifadelerini kullandı.

NE KADAR ÖDENECEK?

Galatasaray’ın, Linnes amacıyla Molde ’ye bonservis bedeli namına 2 milyon euro ödeyeceği kaydediliyor. 3,5 almanak ittifak sağlanan 24 yaşındaki futbolcuya üstelik yıllık 1 milyon euro ecir verilecek.

STATÜ GEREĞİ AVRUPA MAÇLARINDA BULUNMAYAN

UEFA Avrupa Ligi’nde Fenerbahçe ’ye de 1 gol atan Martin Linnes, sağlıklı kulvarı faal kullanan, çokça şiddetli ve isabetli ölçülü yüzdesi yüksek olan benzeri oyuncu.

Linnes ligde 28 maçta 2 gol 5 asist, Avrupa kulvarında 11 maçta 1 gol 3 asistle oynadı. Norveçli aktör, Molde ile Avrupa’üstelik uğraş verdiğinden çevre, bu sezon Avrupa maçlarında görev yapamayacak.

Martin Linnes, Galatasaray formasıyla alım verdi..

Bir Cevap Yazın