‘MASAK desteği veririz’

Milliyet’ten Ayşegül Kahvecioğlu’nun haberine göre Radyo Göstergeç gazetecileri Derneği’nin (RTGD) gelenekselMedya Oscar Ödülleri”, mazi akşam ezanı planlı törenle sahiplerini buldu. Merasim; siyasa, popüler müzakere ve matbuat dünyasının adlı isimlerini bir ortamda buluşturdu.

Törene işaret vuran yorum ise Maliye Bakanı Mehmet Şimşek’ten geldi. Şimşek, yılın göstergeç dizisi seçilen “Kara Mülk Aşk” dizisindeki muvaffakiyetli performansı ile yılın karı oyuncusu ödülüne müstahak tanıdık Tuba Büyüküstün’e, “Saha Komiseri Ömer, beribenzer esmer parayla mücadele etmek istiyorsa, buradan kendisine söylüyorum, MASAK adına her türlü desteği vereceğimize hezel veriyorum” dedi.

Radyo Televizyon Gazetecileri Derneği’nin Armağan töreni, Rixos Oteli’nde yapıldı. Tören; siyasa, sanat ve matbuat dünyasını buluşturdu. Törene; Başbakan Yardımcısı Dik Aksungur, Cahillik ve spor Bakanı Akif Çağatay Tığ ile Maliye Bakanı Mehmet Balkır, CHP Umumi Sekreteri Gürsel Tekin, MHP Kadro Başkanvekili Yusuf Halaçoğlu ile hanek ve matbuat dünyasından haddinden fazla sayıda ünlü âdemoğlu katıldı. Törende; şu anatomi ve programlara ödül verildi:

Büyüküstün’e bergüzar

“Yılın Temel bilgi Bülteni: Ece Üner’in Temel Bili Bülteni (Show TV), Yılın Sabahleyin Programı: İsmail Küçükkaya ile Nüans Saat (Fox TV), Yılın Yarış Programı: Acun Ilıcalı’nın sunduğu O Ses Türkiye (TV8), Yılın Spor Programı: Pozitif Futbol (A Bilgelik), Yılın TV Dizisi: Yağız Dünyalık Amor (ATV), Yılın Show Programı: Güldür Güldür (Show Tv), Yılın Şeb Programı: Mesut Yalpak ile Burada Bahis Çokça (CNN Türk), Yılın Avrat Oyuncusu: Kara Para Aşk Dizisi ile Tuba Büyüküstün (ATV), Yılın Koca Oyuncusu: Oldukça Ağa Dizisi ile Sert Levendoğlu (Biçim D), Yılın magazin Programı: Söylemesem Olanaksız (Beyaz Zehir TV), Yılın Radyosu: Şenlik Radyo Grubu, Yılın Yerel Televizyonu: Kon TV, Yılın Belgeseli: Türk Yıldızları (TRT), Yılın Radyo DJ: Toplama Ceminay (Radyo Viva), RTGD Cengiz Polatkan Ödülü: TRT Film Projesi, RTGD Nursal Tekin Ödülü: 7 Domuzuna Eş (TRT).”

Başparmak medeniyeti

Başbakan Yardımcısı Aksungur, törende tıpkısı müzakere yaptı. Akdoğan, şunları söyledi:
“Imdi radyo dinlemek, televizyon uğraşmak, ceride ihata etmek bütünü internet üzerinden yapılabiliyor. Konvansiyonel medya kabil görülüyor radyo ve televizyon. Çıktı yeni medya var, toplumsal iletişim araçları var, genel ağ medyası var. Ahmet Haşim’in bire bir yazısı var ‘Baş Pus’ diye niteleyerek. ‘Baş Inç medeniyeti’ der. Günindi medeniyetinin gelişiminde bir nice icatta mebde parmağın çokça faal olduğunu söyler. Kıytırık üstelik sonuç dönemde baktığımızda bu ser inç, gösterme parmağı çok etkin. Akil telefonlarda, Ipad’lerde, monitör, radyo, gazeteler, bugünün nesli o başparmağıyla dünyayı oynattığını, istediğinin çabucak önüne serildiğini düşünüyor. Gündeş insanın gücü, masallardaki hükümdarla sanki yarışıyor. Aynı tıkla bütün dünya gözünüzün önüne geliyor, ayaklarınızın önüne seriliyor.”

Akdoğan, “Zaman editöryal bağımsızlık, basın özgürlüğü, matbuat ahlakı, demokratik basın üzere kavramları konuşuyorsak, bunların hepsinin atıf yaptığı, âdem faktörüdür” diye, iletişim araçları üzerinden devam fail tartışmaların anne unsurunun insan faktörü olduğunu rapor etti.

MASAK desteği veririz

Maliye Bakanı Mehmet Balkır dahi yılın göstergeç dizisi seçilen “Kişmiri Dünyalık Amor” ve bir dizideki rolüyle yılın avrat oyuncusu ödülüne layık görülen Tuba Büyüküstün’e ödülünü verirken, “Saha Komiseri Ömer, basit kara parayla uğraşmak istiyorsa, buradan namına söylüyorum, MASAK yerine değme soy desteği vereceğimize hezel veriyorum” dedi. Yılın şov programı ödülüne dahi “Güldür Güldür Show” müstahak görüldü. Şimşek, ödülü Şanlı Sunal’a takdim ederken, korkulu temposundan âlem monitör seyredemediğini söyledi.

Bizi çağırma etmediler

Bu programa katılacağı için Bakanlıkta bir araştırı yaptığını anlatan Balkır, “Güldür Güldür’ü seyrediyor musunuz? dedim. Hepsi, ‘aynı numara’ dedi. Bizim taşıtçı, dulda… Dedim ki normalde polisler Yağız Mal Amor’ı seyreder, ‘O bile güzel’ ama ‘Şov programı adına bu bambaşka’ dediler. Haddinden Fazla ünlüleri nida ediyormuşsunuz, bizi on paralık davet etmediler. Herhalde biz o kadar adlı olmadık. İşin espri tarafı, bizi çağırma etmeyin. Maliye Bakanını gördükleri için belki gülmezler” diye konuştu.

Bir Cevap Yazın