Mebiz kistlerine yağız üzüm!

Takvim’de yer düzlük habere göre bire bir kadro bilim adamı marifetiyle hesaplı araştırmada, yağız üzüm yemenin yumurtalıklarda oluşan kistleri tedavi ettiği saptandı.

Bazen üniversitelerdeki bilim insanlarından oluşan grup, laboratuvar deneyleri sonucu siyah üzüm tüketmenin, kadınlarda nüsha düzensizliği, verimsizlik, bağan ika kabil birçok soruna illet olan, yumurtalıklarda oluşan kistleri otama edici etkisi bulunduğu sonucuna ulaştı.

Çalışmanın yürütücülerinden İstanbul Fen Üniversitesi Fizyoloji Anabilim Dalı Akademisyen ve Görgül Cerrahi Aplikasyon ve Araştırı Merkezi Sorumlusu Yrd. Doç. Dr. Oytun Erbaş, yaptığı açıklamada, yumurtalıklarda tahaccüm ve çokça sayıda kist oluşumu ile giden Polikistik Over Sendromu’nun (PKOS) avrat hastalığı olduğunu ve yaptıkları tetkikat sonucunda bildirme aşkın yağız üzümde kâin ‘resveratrol’ ünlü bileşiğin bu hastalığı tedavi ettiğini saptadıklarını söyledi.

KAYISI , ÜZÜM, DUT, ERİK

Mavera yandan resveratrol adlı maddenin sunma aşkın siyah üzümde ayrıca kayısı, üzüm, dut, erik, fındık, elma kabilinden birçok meyvede bulunduğu aktarıldı.

Bir Cevap Yazın