‘Medicine Makeup’ ile ilgilendiren nikbet edilenler!

Medicine Makeup (Tıbbi Temelli Makyaj)

Henüz aşkın tüketicinin değme dönem ilgisini çekici kalımlı makyaj uygulamaları, sadece kozmetik olarak düşünülmemeli çıktı Plastik ve Rekonstrüktif cerrahi, (tamir ve yeniden ika cerrahisi) sürekli makyaj uygulayıcılarına gerekseme duymaktadır. Hususi eğitimlerle bu açığı kapatabilecek uzmanlar yetiştirilmekte.

Tıbbı Makyöz – Makyör denebilecek şekilde eğitilen uzmanların cerrahların baştan onardıkları yada şekillendirdikleri bazen uygulamalarda akıbet noktayı koymaları yapılan operasyonun kalitesini birlikte etkilediğinden bu konudaki uzmanların seçiminde çokça kırılan davranılmaktadır. Pigmentlerin özel üretildiği bu çalışmalar amacıyla yetiştirilen uzmanlar esenlik sektöründe aynı açığı kapatmaya başladılar. Sayılarının elan ehliyetli düzeyde olduğunu söyleyemeyiz.

Özellikle Areola konusunda haddinden fazla fazla uzmana gerekseme var. Güç pigment üreticilerinin Areola üzere ayrı bir uzanım skalası oluşturduklarını hikâyelemek konuyu afişe etmek açışından ehemmiyet genişlik etmekte. Basit tıpkısı muamelat kabil gözükse de psikolojik değeri erdemli uygulamalar amacıyla yetiştirilen uzmanlar eksiksiz dünyada Tıbbi kalımlı makyaj sektörünün bildirme çokça aranan elemanları oldular. Vitiligo, Areola, Alopesi, scalp ve skarkamuflaj, kadar değişik istenmeyen durumlara ilaç olan bu makyaj uygulaması şimdilik biraz fiyatlı tıpkısı aplikasyon.

Eğitimlerden sabık liyakatli Medicine Make up ’lar uluslararası düzeyde ağızsız sedasız işlerini yapmaktalar Pigment implastasyonunun nesiç altına girilmediği uygulamalarda beğenilen pigmentlerin Dermatolojik ve Hiperallerjen testlerinden geçirilerek bağımsız kap toleransı sağlamaktadır. Özel kendisine üretilmesi riskleri minimize etmekte kalmayıp, ruhsal namına bile kişileri memnun etmektedir.  1900 lü yılların ortalarına andıran bir süreden beri esas araştırmaların beraberinde ürünler sonsuz geliştirilmektedir. Değişik mm kalınlığındaki iğnelerle başarıyı yakalayan Medicine Make up uygulayıcıları kendi deyim ve fikirlerini oluşturmaya başladılar.

Dünyada Medicine Make Up uygulayıcısı stabil az can bulunmakta. Ve peçe küpüler. Medicine Make up uygulatanlar bu uygulamayı yaptırdığını bilinmemesi üzere tabiri caizse ağzı var dili namevcut kişilerle çalışmakta. Plastik ve Rekonstrüktif cerrahi uzmanları bile başvuru edecekleri uzmanlar konusunda berenarı kırılan davranmaktalar.

Pir Keyiflendirmek Sanattır…

Şevval ÖZÇELİK /  www.sevvalozcelik.com 

Bir Cevap Yazın