Medvedev müeyyide talimatını imzaladı!

Hürriyet’te vadi alan Reuters ’ın RIA olgun ajansına dayandırdığı bilgiye bakarak, Zalim hükümeti 1 Sülale 2016’dan itibaren ithalatı yasaklanan türk ziraat ürünlerinin listesini onayladı.

Yasaklı ürünler listesi sonuç, sebze ve tavuk ürünlerini kapsıyor.

PUTİN BIRLIKTE İMZALAMIŞTI

Rusya Azamet Başkanı Vladimir Putin, Türkiye ’ye yönelik tedbir paketi kararnamesini geçtiğimiz günlerde imzalamıştı. Uygulanacak 6 maddelik tedbir paketine “Rusya milli güvenliğini ve vatandaşlarını esirgeme altına alma ve Türkiye ’ye müteveccih belli başlı hesaplı yaptırımların uygulanması” adı verilmişti.

Kararın, 28 Kasım ’bile yürürlüğe girdiği ve bakir ayrımsız emre kadar yürürlükte kalacağı belirtilmişti

İŞTE O TEDBIR MADDELERİ

1) Merkezi Türkiye’da mevcut ve hukuken buraya kapalı olan firma ve kuruluşların Rusya ’bile güvenliği ait alanlarda cümbüş yürütmesi yasaklanıyor.

2) 1 Ocak 2016 tarihinden itibaren Türk vatandaşlarının, Rusya ’de işe alınmasına haram getiriliyor. bu arada 31 Fasıla 2015 tarihine kadar işveren ile imzalanmış sözleşmesi kâin Türk işçiler çalışmaya devam edebilecek.

3) Türkiye ’dahi üretilmiş belli ürünlere Rusya ’evet antre yasağı getiriliyor. Yasağa karışma olacak ürünlerin Rusya hükümeti eliyle elan sonraları belirlenecek listede duyurulması öngörülüyor.

4) Rusya ’evet nakliyat eden vesait, varyemez taharri ve teftiş altına alınacak. Antrparantez Rusya tur operatörlerinden Türkiye ’ye dolaşma satmaktan kaçınmaları isteniyor.

5) İki devlet ortada charter seferlerinin hacısı hocası askıya alınıyor.

6) Rusya ile Türkiye arasında 1 Sülale 2016 tarihinden itibaren vizesiz gezi uygulaması askıya alınıyor. Rusya ’nın milli güvenliğinin dulda altına alınması amacıyla Karadeniz ve Azak denizindeki kamu limanlarda güvenliğin arttırılmasını emrediyor.

Bir Cevap Yazın