MEDYA PATRONU OLUYOR!..

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek ’in, 29 Mart domestik seçimlerinde DÜRÜST Fırka ’den Çankaya Belediye Başkanlığı adaylığı için kulis eden siktirici oğlu Osman Gökçek, kurduğu 4 internet gazetesi ve satın aldığı tıpkısı radyo ile iletişim araçları sektörüne aşama atıyor.

Aydınlıkevler Turgut Özal Bulvarı ’ndaki 4 kıvrım aynı binayı kiralayan Osman Gökçek, burayı “medya merkezi” haline getirdi. Dizayn ve altyapı hazırlıkları tamamlanan, önümüzdeki günlerde işaret hayatına başlaması planlanan gazetelerin isimleri açıklanmazken, grubun lokomotifi olacak internet portalının adının “Beyaz Zehir Gazete” olduğu öğrenildi.

Bazı internet gazetesi ve radyo sahipleriyle benzeri araya gelen Osman Gökçek ’mağara, hikmet alışverişinde bulunduğu belirtildi.

Melih Gökçek, domestik seçimler öncesinde, “Aday gösterilmez yahut seçilemezseniz daha çok hangi yapacaksınız” sorusuna, “Sizinle meslektaş olmayı düşünüyorum. Ben birlikte o ant iletişim araçları patronu olurum. Amma deminden iletişim araçları patronluğu süssüz, haddinden fazla bağan ücretlere internette kitap fail gazeteler kurarak habercilik yapabiliyorsunuz” yanıtını vermişti..

Ankara Büyükşehir Belediyesi ’nin internet sitesinde düzlük düzlük “Komutan-Özgeçmiş” bölümündeki bilgilere göre, Melih Gökçek ’mağara Gazi Üniversitesi Gazetecilik Efdal Okulu ’nu bitirdiği, parlamento muhabirliği ve ceride temsilciliği yaptığı belirtiliyor. Ancak, Gökçek ’in ne gazetede parlamento muhabirliği ve gazete temsilciliği yaptığı belirtilmiyor.

Vatan

Bir Cevap Yazın